Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle okolic brzucha po laparoskopii wyrostka robaczkowego


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjet po laparoskopii (wyrostek robaczkowy), juz po pierwszym dniu po op bez bolow po prawej stronie, ale obrzek brzucha i ciagle bole w okolicy pepka.Po trzecim tygodniu po op lezy znowu w szpitalu z bolami wokolicach pepka. Wyniki badania krwi nie wskazuja stanu zapalnego, srodki rozkurczowe nie pomagaja, jedynie po lewatywie widoczne jest polepszenie ale po zjedzeniu lekkiego posilku bole wracaja.Tworzy sie ponownie zator, co jest tego powodem , czy moze gazy pozostale po laparoskopii i jak sie ich pozbyc z jelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bóle mogą być właśnie związane z obecnością gazu w jamie brzusznej po insuflacji w czasie laparoskopii. Trzeba wiedzieć, że gaz nie znajduje w jelitach tylko poza jelitami w jamie brzusznej dlatego nie ma innej możliwości tylko przeczekać ten okres, w którym gaz musi powoli wchłonąć się. Czasami jest to okres nawet 2-3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zofia..

Witam 02.03.2012 mialam usuwany torbiel laperoskopowo z jajnika prawego 6.5cm i 3tygodnie pozniej znalazlam sie w szpitalu (laperoskopia)02.04.2012 mialam ostre zapalenie wyrostka mierzyl 4.5cm usuwany laperoskopowo i operacje jelita usuniete ok 6cm. I bole mam co 2dzien od 2laperoskopi i w ten piatek co byl to chcialao mi sie wymiotowac i w sobote wymiotowalam i mam silne bole brzucha..Prosze mi powiedziec czy te bole ustapia? I czy mam sie czym martwic? Bole trwaja po kilka godzin..Az nie moge chodzic.. Czekam na szybka odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×