Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na wardze sromowej


Gość mo_nikka

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu doby na wardze sromowej zewnętrznej pojawił mi się guzek - wielkości mniej więcej migdała, twardy, nie boli. Jest umiejscowiony jakby bardziej po wewnętrznej stronie wargi sromowej, blisko pochwy. Przez jakiś czas czułam lekki dyskomfort przy siadaniu, po kilku godzinach już tego nie czuję. wyczytałam, że może to być zapalenie gruczołu bartoliniego, jednak zazwyczaj wszystkie kobiety to bolało, mnie nie, nawet przy naciśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy guzek nadal występuje czy już Pani go nie wyczuwa? Możliwe, że doszło do stanu zapalnego gruczołu w okolicy pochwy. Powinien jednak zbadać Panią ginekolog i zastosować adekwatne do przyczyny leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie torbiel gruczołu Bartholina w stanie zapalnym. Czasami, gdy torbiel jest duża i daje silne dolegliwości wymaga nacięcia oraz oczywiście antybiotykoterapii. To ostry stan zapalny, który zazwyczaj leczy się bardzo skutecznie. Proszę w tej sprawie udać się pilnie do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

Mam 18 lat, od około pół roku czułam w prawej pachwinie pewien dyskomfort (zwłaszcza podczas jazdy na rowerze). Myślałam, że jest to po prostu ocierająca się bielizna. Jednak ok. 2 tygodnie temu przez przypadek poczułam na prawej wardze sromowej większej jak jakby naciągniętą skórę. Pod skórą można wyczuć zgrubienie, raczej podłużne, dość elastyczne. Rozmiarów około 2x3 cm. Nie widać go jednak, jest dość głęboko. Parę dni temu zauważyłam na skórze w tym miejscu pryszcza, a raczej jego bliznę (widocznie był tam jakiś czas temu) i pomyślałam, że cały ten guzek to po prostu zbierająca się ropa i spróbowałam to wycisnąć. wyleciała dosłownie odrobina białej ropy i zaczął w znacznej ilości wypływać płyn z małą domieszka krwi, był dośc kleisty, cała warga oraz okolice pachwiny lekko spuchły i zciemnialy. Dziś, po partu dniach, ranka po *pryszczu* jest już zagojona, nie ma obrzęku, ale ten *guzek* jest tam cały czas, trochę większy i trochę boleśniejszy. Wie ktoś może, co to może być? (dodam jeszcze, że np. po stosunku prawie za każdym razem czuje ból w macicy) Nie byłam u ginekologa i nie moge pójść, wiem, że to głupie, ale prosze o jakieś inne odpowiedzi, pomysły, co to takiego. Czy to może być cos groźnego? (guzek jest umiejscowiony tak, gdzie na zdjęciu jest podpis *wargi sromowe większe*: www.erodzina.eu/wp-content/uploads/2012/11/uklad_rozrodczy.jpg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przerażona

Mam 27 lat i od 2 miesięcy mam guzek na wardze sromowej większej blisko wargi mniejszej ok 1 cm. Nie boli przy dotykaniu i jest widoczny oraz wyczuwalny gdy kucam żeby go obejrzeć lub gdy się myję. Jestem przerażona, boje się że może to być zmiana nowotworowa. Lekarz stwierdził że może to być powiększony węzeł chłonny i należy to obserwować. Jednak po antybiotyku nadal nie znika. Czytałam o różnych zmianach od mięsaka do żylaków w tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×