Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone i twardsze jądro u dziecka


Gość Ilona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moje pytanie dotyczy mojego syna. Zauważyłam dzisiaj podczas kąpieli że jego jedno jądro jest dużo większe niż było, jest twarde i jakby trochę zniekształcone, wypełnia cały worek moszny. Kiedyś miał problemy z przepukliną mosznową, lecz nie wymagał operacji ze względu na to iż przepuklina sama się cofnęła a przewód czy raczej kanał(nie wiem dokładnie jak to się nazywa) zaczął się zwężać. Tylko że wtedy przepuklina była widoczna z przodu, w postaci :prostego* idącego w dół w kierunku moszny uwypuklenia. Teraz worek jest cały wypełniony a z *wierzchu* nie widać nic. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co to może być, nie wiem jak długo mogę czekać na wizytę, czy może poszukać lekarza który przyjmie nas jak najszybciej...??? Syn twierdzi że ma to już długo(wiek 7lat) ale zawsze po kąpueli go wycieram i nie zauważyłam tego wcześniej, Michaś też nigdy nie skarżył się że go coś boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To może być wodniak jądra. Niestety bez badania nie jest to pewne podejrzenie. Należy przede wszystkim udać się do urologa, który po badaniu palpacyjnym i ewentualnym usg moszny ustali pewne rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że mój syn choruje na przepuklinę. W wyniku wysiłku, przepuklina odnowiła się, i tym razem zamiast w pachwinie, tak jak za pierwszym razem, pojawiła się w mosznie. Mój syn wymagał operacji. Teraz jest już całkiem zdrowy, z czego bardzo się cieszę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×