Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ewelina

Bóle brzucha, burczenie, uczucie pełnosci, wzdęcia i nudności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelina
Mam 26 lat,rok temu miałam wykonaną kolonoskopię z powodu bólów odbytnicy,naprzemiennych zaparć i biegunek,śluzu w kale itp,podczas tego badania lekarz stwierdził hemoroidy,przez ten okres doszły nowe dolegliwośći tj,bóle brzucha,burczenie,uczucie pełnosci,wzdęcia,nudności dodam że nigdy nie miałam krwawienia a to główny objaw hemoroidów,czy lekarz mógł postawic złą diagnozę i czy powinnam wykonać to badanie ponownie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Dobrze by było oczywiście ponownie wykonać kontrolną kolonoskopię z uwagi na pojawienie się nowych dolegliwości. Nie zawsze hemoroidy muszą krwawić (tylko 20-30% hemoroidów). Są dobrze wyczuwalne nawet w badaniu przez odbyt palcem i trudno postawić w tym wypadku złą diagnozę. Możliwe, że w Twoim przypadku rozpoznanie to zespół jelita drażliwego, gdzie dochodzi do zaburzeń czynnościowych jelit bez zmian patologicznych w ich obrazie. Dlatego kolonoskopia i inne badania mogą być wtedy prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kinia
Mam 23 lata i lekarz stwierdzil u mnie hemoroidy jednak boje sie ze moze to byc cos gorszego czeste bole brzucha i nudnosci mnie przerazaja co robic czy to moze byc nowotwor przez nieleczone hemoroidy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.