Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Joasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 2 miesiące po operacji wyrostka robaczkowego. Z tego, co dowiedziałam się od lekarzy, operacja musiała odbyć się za pomocą tradycyjnego nacięcia, choć próbowano również laparoskopowo, jednak podczas nacięć okazało się, że wyrostek był już *rozlany*(nie znam fachowych określeń). Wszystko goiło się poprawnie, nie było żadnych powikłań. Obecnie jednak odczuwam coraz częstsze bóle, kłócia w prawej części brzucha- podobne do tych, podczas objawów zapalenia wyrostka, szew zaczął mnie boleć, przybrał czerwoną barwę, przy niewielkim dotyku wyczuwam ból szwa i okolic. Dodatkowo- nie wiem czy jest to istotne, od czasu operacji nie ustępują mi niewielkie krwawienia albo obfite śluzowe plamienia, a obecnie od 8 dni krawienie jest coraz silniejsze( a przy miesiączce powinno się zmniejszać). Proszę o informację, cóż może się ze mną dziać, czy jest to normalne, czy może przeciążyłam organizm, wracając po 3 tygodniach od operacji do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba udać się na kontrolną wizytę do chirurga. Być może doszło do zakażenia pod blizną po operacji, może formuje się jaki ropień. Chirurg po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Problemy z krwawieniem nie powinny mieć nić wspólnego z przebytym zabiegiem usunięcia wyrostka robaczkowego. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×