Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kości śródręcza z przemieszczeniem


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam ostatnio złamałem 5 kość śródręcza prawej ręki z przemieszczeniem oraz miałem operacje nastawienia i założenia druta i moje pytanie jest takie czy ręka wruci do dawnej sprawności? , ile po zdjęciu szyny i wyjęciu druta ile minie czasu kiedy można znowu pracować? Operacje miałem 12 marca . Bardzo proszę o odpowiedź .Krzysztof z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ręka wruci do dawnej sprawności? - jeśli gojenie złamania przebiegnie prawidłowo powinno wszystko wrócić do normy ile po zdjęciu szyny i wyjęciu druta ile minie czasu kiedy można znowu pracować? - zależny od rodzaju pracy, najczęściej do ciężkiej pracy można powrócić po około miesiącu od likwidacji usztywnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam złamaną mam 5 kość śródręcza na prawej ręce z przemieszczeniem była operacja nastawienia i założenie druta 16 marca ide na ściąganie szyny i druta i moje pytania są takie 1.czy wyciagnięcie druta jest bolesne? 2.czy będe mógł zacisnąć pięść iż na kontroli nie dałem rady i boje sie że nie będe dał rady czy to spowodowane jest z usztywnieniem ręki? Proszę o odpowiedzi.Dziękuje. Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w prawej rece 12 maja mialem nastawiane mozesz mi powiedzieć czy to długo bedzie bolec bo w nocy nie mogłem spac a w dzien zwijam sie z bolu czy to jest normalne w pierwszych 2 dniach pisz na gg 2705422 Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prawy sierpowy

Witam! Mam takie same złamanie prawa ręka i ból jest znośny lekarz na pogotowiu pytał czy przepisać przeciwbólowe ale po co marnować żołądek dodatkowo. Ból ręki to ok.2-4 dni i spokój tylko od czasu do czasu boli, więc radze iść do lekarza i zgłosić nadmierny ból, bo może gips uciskać przy takim obrzęku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złamanie v kości śródręcza, do lekarza po 3 dniach, operacja po 5 od złamania. Do operacji ból znośny, gorzej po.. 3 tygodnie z gipsem i drutem, kontrola. ból do wytrzymania bez prochów nawet jak lekko nadwerężysz rękę. Gorzej podobno później, łatwo o powtórkę kontuzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczna jest operacja w takim przypadku? czy moge udac sie do tzw. znachora ktory mogl by mi to nastawic? czy w szpitalu mogli by mi to nastawic bez koniecznosci operacji? i ewentualni gdy juz dojdzie do zabiegu to jak dlugo mam sie spodziewac noszenia gipsu? jest to prawa dlon i jestem prawo reczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witam Mam do was takie pytanie jestem bramkarzem mam duze osiagniecia w t sporcie i podczas meczu zlamali mi reke Srodrecza prawego mialem operacje juz ponad pol roku temu nastawiana mialem kosc na druty i nadal mnie ta reka boli mam jakies wybulwienie na tej rece i boli mnie bardzo kostka ostatniego palca wraz z rana czy mi to przejdzie bo chcialbym znowu grac w pilke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, złamałem V kość sródręcza z przemieszczeniem prawej dłoni. Lekarz po oględzinach ręki i obejrzeniu zdjęcia stwierdził, że nie trzeba operować, wystarczy nastawić i do gipsu. Po założeniu zrobił zdjęcie i powiedział, że wygląda dobrze i kazał przyjść na kontrolę za 2 tygodnie. Za 2 dni minie dwa tygodnie. Ręka wygląda ok nie jest sina, mogę ruszać wszystkimi palcami, jednak przy niektórych ruchach ręka w miejscu złamania promieniście boli. Czy to normalne żeby po prawie dwóch tygodniach nadal bolało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie . Cztery lata temu zlamalem V kosc srodrecza. Nawet niewiedzialem ze to bylo zlamanie . Bol byl znosny dlatego nieposzedlem do lekarza . teraz kosc jest przygarbiona i czasami boli mnie w nadgarstku . Czy oplaca sie robic korekte po takim czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czekoladkiwiher

Wita, złamałem V kość śródręcza z przemieszczeniem ( kość była nastawiana i została nałożona szyna gipsowa). Lekarz kazał mi ruszać palcami do bólu. Moje pytanie, czy się nie przesłyszałem? Wykonując zalecenia lekarza (boli niemiłosiernie) ale codziennie, złamany palec jest silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem złamałem 5 kość śródręcza z przemieszczeniem i po wizycie u chirurga u siebie w ośrodku lekarz wysłał mnie do szpitala bo jak stwierdził on nie może nic z tym zrobić. W szpitalu nastawili mi tą kość i wsadzili do gipsu na 3 tyg i po 3 tyg ponownie zjawiłem sie u siebie w ośrodku na ściągnięcie gipsu po czym zrobiono mi prześwietlenie i okazało sie że główka kośći przemieściła sie jeszcze bardziej niż przed nastawieniem i chirurg dał mi pilne skierowanie do ortopedy tylko że na fundusz musiał bym czekać 3 tyg a prywatnie nie cały tydzień i moje pytanie jest takie czy w szpitalu w którym mi nastawiali ta ręke przyjeli by mnie odrazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ok 2, 5 miesięcy temu miałam złamanie z przemieszczeniem v kości śródręcza. Lekarze ją nastawili i włożyli w gips na 4 tygodnie. Po zdjęciu miałam robione prześwietlenie, wszystko niby ok, kość nie zrosła się do końca ale zrost był widoczny i wysłali mnie do domu dodając tylko ze mam ją oszczędzać przez dwa tygodnie. Jednak po powrocie do domu zaczęłam od razu ją ćwiczyć. Mój problem polega na tym, że minęło już sporo czasu a moja ręka nadal jest trochę opuchnięta i lekko sina. Nic nie boli, ręką ruszam normalnie, małym palcem jestem w stanie wykonać każdy ruch. Opłaca się iść z tym do lekarza czy warto poczekać jeszcze ok miesiąca i wtedy bez widocznych popraw w wyglądzie udać się do ortopedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam zlamana 5 kosc z przemieszczeniem i maly palec jutro mam operacje powiedzcie jakie znieczulenie stosuja bo mnie anestezjolog nastraszyl jakas opaska ktora powstrzym krew Okropnie boje czy ktos mial i czy to boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×