Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otarcie odbytu


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam od dłuższego czasu pewien problem. Mianowicie po wypróżnieniu się nie mogę się podotrzeć i używam duże ilości papieru oraz trochę siły. Ostatnio podcierając się zauważyłem krew tak jakbym się zatarł. Co robić aby zapobiec takiej rzeczy kolejny raz i czy poprzez taką ranę może wdać się jakieś zakażenie lub bakteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga. Być może taki stan powodują żylaki odbytu. Trzeba włączyć odpowiednie leczenie miejscowe po badaniu i stwierdzeniu przyczyny dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja: Uczucie swędzenia i dyskomfortu w okolicy odbytu Objawy: We wczesne fazie świądu stwierdza się jedynie zaczerwienienie lub otarcie naskórka w okolicy odbytu do którego w późniejszum etapie dołącza się pogrubienie fałdów skóry i wysięk. Leczenie: W wypadku świądu spowodowanego jakąś chorobą postępowanie polega na leczeniu choroby podstawowej łącznie z postępowaniem pielęgnacyjnym. Przy świądzie idiopatycznym leczenie polega na utrzymaniu okolicu odbytu w stanie suchym i czystym. Należy po każdym wypróżnieniu dokładnie umyć tę okolicę dolikatnie osuszając najlepiej suszarką. W szczelinę odbytu można włożyć kawałek ligniny. Należy unikać napojów z kofeiną (coca-cola, kawa, herbata), ostrych przypraw, owoców cytrusowych, witaminy C, piwa, które nasilają dolegliwości. Ubranie powinno być luźne. W sytuacjach w których mimo stosowanego postępowania dolegliwości nie ustępują należy wykonać biopsję w celu wykluczenia zmiany nowotworowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pieczacy odbyt ...

A ja mam taki problem mianowicie podtarlem odbitnice szarym papierem i strasznie mnie dupa piecze nie mogę chodzić a muszę muszę kurde do szkoły iść a potem do dziewczyny ... Proszę o szybką odpowiedź co mam robić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×