Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból stawu skokowego


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio na meczu dostałem piłką z odległości jednego metra . Noga była w powietrzu i była nie usztywniona. *Odskoczyła* mi. Coś się tam nadciągnęło chyba. Przy kostce. To chyba staw skokowy. Wydarzenia miało miejsce tydzień temu. Leczyłem to 3 dni i myślałem ze już przeszło mi i poszedłem na 4 dzień grać w piłkę. Ból był uciążliwy przy kopaniu piłki. Od tego czasu dalej smaruje cały czas maścią (altacet) , noszę usztywniacz na staw skokowy ale ból nie mija. Mogę chodzić normalnie biegać też ale np nogi wygiąć na bok już nie. Czuje coraz mocniejszy ból i lekkie mrowienie. Jak długo może potrwać aż wrócę do pełnej dyspozycji? Za tydzień mam ważny mecz i nie wiem czy dam radę . Gdzieś wyczytałem , że leczenie może potrwać 6-8 tygodni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie doszło do skręcenia w stawie skokowym. Taki uraz leczy się przez usztywnienie stawu skokowego na 2 tygodnie i odciążenie stawu skokowego na około 4 tygodnie. Radzę w tej sprawie udać się na konsultację do ortopedy. Granie w piłkę z tydzień wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 2 miesiące temu, grając w piłkę nożną, przy gwałtownym ruchu i zmianie kierunku biegu wygięła mi się mocno stopa (duży palec wychylił się ku górze). Myślałem, że ból przejdzie po 2-3 minutach, jednak trwa do dziś. Boli mniej więcej w tych miejscach, zależnie od położenia stopy: http://wrzuc.se/thumbs/521ccfedf020b.png Próbowałem to miejsce i ogólnie stopę ochładzać, rozgrzewać, unieruchamiać, przyzwyczajać do ruchu itp, jednak nic nie pomaga. Dodam również, że bieg nie sprawia mi problemu, nic nie boli. Problemem są jednak strzały piłką, szczególnie z *prostego podbicia*, wyglądające mniej więcej tak: https://sites.google.com/site/drp2010/magnus-force-on-ball.jpg Wtedy ból nawraca się do stanu, kiedy stworzył się uraz, zaś po kilku minutach wraca z powrotem *do normy*. Dodam też, iż jestem zapisany do ortopedy, jednak mój termin przypada dopiero pod koniec września, a zależy mi na jak najszybszym dojściu do formy, gdyż mój zespół na początku września zaczyna już intensywne treningi. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×