Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogromna moszna po zabiegu na żylaki powrózka nasiennego


Gość Ralf

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym tygodniu przeszedłem zabieg na żylaki powrózka nasiennego po obu stronach metodą laparyskopową. Okres rekonwalescencji w moim przypadku chyba będzie trwał dłużej niż mnie informowano, ponieważ do dzisiaj mam nabrzmiały brzuch i czasami czuje ból.Sprawa jaka mnie nurtuje to moja moszna, po zabiegu jest po prostu ogromna, taka nabrzmiała,nigdy taka nie była. Wcześniej poinformowano mnie że z powikłań może wystąpić przemijający wodniak lub ustępująca odma moszny. Z tego co przeczytałem na tym forum to wydaje mi się że to może być właśnie wodniak, tylko że niektórzy piszą że występuje u nich zgrubienie w jednym miejscu, albo w okolicy jednego jądra a u mnie w całej mosznie. Czy faktycznie to wodniak, czy może jakieś inne powikłania? Czy one ustąpią? Jak długo to potrwa? Czy muszę się tym martwić, czy może to jakoś negatywnie wpłynąć na moje zdrowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie to wodniak, czy może jakieś inne powikłania? - to raczej nie wodniak tylko zwykły obrzęk pooperacyjny worka mosznowego i jąder, naturalna sprawa Czy one ustąpią? Jak długo to potrwa? - po około 2-3 tygodniach taki stan powinien powoli ustępować Czy muszę się tym martwić, czy może to jakoś negatywnie wpłynąć na moje zdrowie? - to naturalny proces pooperacyjny, nie ma wpływu na dalszy stan zdrowia, proszę zgłosić się na kontrolę urologiczną w wyznaczonym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×