Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia jelit, swędy odbytu i dziwny kształt i kolor stolca


Gość Kuba765

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od ok. 6 miesięcy odczuwam wzdęcia i przelewania w jelitach. Zaledwie kilka razy towarzyszył tym wzdęciom ból (najczęściej z lewej strony podbrzusza). Dodatkowo od jakiś 3 miesięcy zacząłem odczuwać swędy odbytu. Nie są one regularne i często trwają zaledwie kilka chwil. Dostrzegłem także zmiany w wyglądzie stolca, który przybiera różne kształty. Często jego cześć jest normalnych rozmiarów a część ma średnice kilku minimetrów. Zmienia się także jego kolor (raz nawet część stolca była jasna, a część ciemna). W wakacje leżałem w szpitalu chory na nieidentyfikowaną pokrzywkę i zapalenie stawów. Miałem wtedy podwyższone Crp i OB, jednak w momencie wypisu były one już w normie. Test na przeciwciała był poprawny. Dodam, iż swędy odbytu ustały gdy zacząłem stosować maść *Procto-Glyvenol*. Jednak już po tygodniu od zaprzestania jej stosowania swędy powróciły. Czy mógłby ktoś coś doradzić ponieważ obawiam się tych schodzeń: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, Leśnowskiego-Crohna oraz najgorszego Raka jelita grubego. Dodam iż mam niespełna 17 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. On powinien podjąć decyzje co do dalszego postępowania. Trzeba na pewno rozważyć wykonanie kolonoskopii. Rzeczywiście objawy jakie prezentujesz mogą budzić podejrzenie zapalenia nieswoistego jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam mam bardzo podobne problemy do Twoich, stolce sa najrozniejszych ksztaltow i roznego koloru i tez sa waskie. Ile masz lat? Mysle o kolonoskopii choc mysl o tym badaniu mnie przeraza. Casablana@o2.pl to moj email napisz jeszcze o swoich objawach. Ja mialem robione pare badan poza kolonoskopia i wszystko wychodzilo ok, raz mi wyszla krew utajona w kale. Mialem takze badania krwi, per rectum, usg oraz wlew dodobytniczy i wszystko ok. Takze jak sam widzisz sprawy jelit wcale nie sa takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henryk 33

Panowie, rektoskopia (do 30cm jelita - przyrządem sztywnym) jest gorsza pod względem odczuć niż kolonoskopia (120-130cm). Miałem robione oba badania (wywiad rodzinny - raka jelita miał mój ojciec a ja ostatnio częste biegunki i zaparcia). Rektoskop to jakby ktoś wkładał pompkę do rowera natomiast kolonoskop jest giętki w grubości palca wskazującego. Problemy z tym badaniem mają ludzie szczupli gdyż ich *zakręty* jelit nieraz są ciasne i wtedy może pojawić się bolesność taka jak przed porządną biegunką :) Nieraz kolonoskop musi *iść po ściance jelita*. Osobiście w moim badaniu lekarz dotarł spokojnie do wyrostka i początku jelita cienkiego. Samo badanie trwało może 10-15 minut. Otrzymałem bodajże relanium przez wenflon i tyle. Mało gdzie stosuje się znieczulenie ogólne. Mnie też paraliżowała myśl o tym badaniu ale dzięki świetnej pielęgniarce i równie fajnej P. Doktor zapomniałem o stresie. Po badaniach okazało się że wszystko gra a moje przypadłości wynikają z jednego specyficznego zagięcia jelita (*fabrycznego*-tj.od urodzenia) i teraz na lepszy pasaż treści jelitowej biorę duspatalin retard. A co do gazów i wzdęć to proponuję badanie na obecność helikobakter pylori. Odkąd zastosowałem terapię antybiotykiem to wzdęcia całkowicie zniknęły. Dotychczas powodowało je jakiekolwiek jedzenie. Całymi dniami *puszczałem* gazy a brzuch i tak był twardy + te właśnie biegunki i zaparcia. Stolce o różnych objętościach wynikają z diety bogato- lub ubogo-resztkowej i trybu pracy (siedząca pozycja) pozdrawiam (alfa156gta1@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już sam nie wiem. Narazie mam zapisany Lacidofil po 1 kapsulce dziennie. Jak nie minie to pójdę jeszcze raz. Aczkolwiek od jakiegos czasu jest lepiej wzdęcia (jeżeli są) pojawiają się tylko wieczorem, ew. rano. Bólów brzucha już dość dawno także nie zaznałem jedyne problemy jakie są nadal się objawiają to : Swędy odbytu i wygląd stolca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze. ja oddajac kal krwawie. proktolog stwierdzil ze to nie hemoroidy tylko stan zapalny. ale ile moze trwac stan zapalny. ostatnio moj stolec wyglada jakby tak kawalki ciasta odrywac, zadko sie zdarza normalnych ksztaltow. a czasami jest prawie zielony. moze to od trybu zycia? sypiam po 4-5 godz ale jadam regularnie i uprawiam sport jak tylko mam chwile wolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×