Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co i jak po usunięciu wyrostka robaczkowego?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W nocy z piątku na sobotę usunęli mi wyrostek robaczkowy w irlandzkim szpitalu. Niewiele rozumiałam z tego, co mówili w obcym języku- zwłaszcza określeń medycznych. Mam wiele pytań dotyczących zachowywania się po zabiegu, ponieważ nikt mi żadnej rady nie udzielił a sama mogę tylko wyciągać wnioski z tego co zaobserwowałam. Trzy dni nie wypróżniałam się przed atakiem bólu, gdy później mi usunęli wyrostek. Jestem już 4 dni po operacji a dalej nie czuję parcia. Minął tydzień a ja nie wiem co się stało z moim kałem? Czy to normalne zjawisko? Czy usunęli mi kał podczas operacji? Po operacji podawali mi do jedzenia takie jak: ziemniaki, sałatkę warzywną, kurczaka pieczonego z sosem pieczeniowym, kukurydze, sałatę, cebulę pokrojoną, jajka na twardo, ser w wiórkach, lody waniliowe, galaretkę truskawkową, tosty z dżemem truskawkowym bądź marmoladą pomarańczową, herbatę z cukrem i mlekiem, płatki kukurydziane z cukrem. Uważam, że to nie jest dieta. Czytałam, że właśnie powinnam jeść lekkostrawne potrawy, a ja jedząc to już po 12 godzinach po operacji dostawałam zawirowań w żołądku i gazów, które strasznie mnie bolały. Czy to jest dobra dieta? Czy takie zawirowania w żołądku są normalne po operacji? Gdy wyszłam ze szpitala dali mi tylko receptę i cztery plastry i zaprowadzili do waiting room. To wszystko. Żadnego wypisu, żadnych wskazówek, żadnych rad. Wszystkiego muszę teraz się dowiadywać przez internet lub od znajomych. Kiedy przerwać branie lekarstw? Kiedy i jak zmieniać plastry? Dodam, że zabieg był tak przeprowadzony, że mam trzy małe dziurki w różnych miejscach na brzuchu i nie mam chyba szwów tylko naklejone plastry. Kiedy mogę zacząć brać prysznic? Czy mogę moczyć plastry? Gdy zmieniali mi opatrunek chwile przed wyjściem ze szpitala widziałam, ze mój pępek jest całkowicie innego kształtu, nie mam dziurki tylko jakoś zniekształconą płaską skórę w tym miejscu. Czy operacja była robione przez pępek? Czy pępek może jest tylko tak bardzo opuchnięty że go *nie ma*? Czy wróci on do dawnego wyglądu? Czy powinnam pójść do lekarza za miesiąc żeby zobaczył czy wszystko w porządku? Może później albo wcześniej? Do jakiego lekarza się udać? Jakie badania zrobić? A może do szpitala tam gdzie była przeprowadzona operacja? Pamiętam gdy podawali mi narkozę to lekarz powiedział że będzie mnie naciskał żebym zasnęła. I naglę zaczął mnie dusić na szyi tak mocno że nie mogłam oddychać i dalej nie pamiętam- chyba zasnęłam. Czy tak zawsze dusi się pacjentów? Dlaczego lekarz się mnie pytał czy mam wszystkie swoje zęby i czy nie mam sztucznych- tak zrozumiałam? Przepraszam, za tyle pytań ale ja naprawdę nic nie wiem bo mi nikt nie powiedział, a jak już mówił to po angielsku na dodatek obcokrajowiec z dziwnym akcentem. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Operacja była wykonana laparoskopowo, stąd ma Pani 3 ranki, przez które wprowadzone były urządzenia. Opatrunki zmieniać codziennie, prysznic można brać normalnie. Jeśli są szwy to należy je usunąć w ciągu 7 dni u chirurga. Poza tym już na drugi dzień po operacji można jeść wszystko. Po zabiegu może mieć Pani spowolnioną pracę jelit. Po około 1-2 tyg. objawy powninny ustąpić. Na kontrolę można udać się do lekarza rodzinnego, do chirurga w razie wątpliwości i gdyby coś niepokojącego się działo. Anestezjolog pytał o uzębienie ze względu na znieczulenie i wentylację podczas operacji, do której proteza powinna być wyjęta. Poteza mogła by spowodować niedrożność dróg oddechowych. Co do uciskania szyi to nie wiem o co dokładnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×