Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespolenie mostka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje pytanie dotyczy zespolenia mostka.Konkretnie chodzi o to, czy wskazane jest usunięcie platynowych elementów użytych do zespolenia mostka w thymectomii? Wykonano u mnie taki zabieg wiele lat temu. Do dziś w mostku pozostają elementy zespolenia. Nie znam fachowej nazwy, mimo, że usiłowałam znaleźć źródła nt. Nie jest to płytka, ani śruby. Obrazowo mówiąc w RTG wygląda to jak kilka drucików skręconych na końcach, rozmieszczonych w odległości ok 3 cm od siebie na całej długości mostka i wyczuwalnych przez skórę. Obecnie mam dolegliwości ze strony stawów w trakcie diagnostyki, ale jedna z koncepcji ,które się pojawiły, to właśnie taka, że przyczyną może być obecność ciała obcego i *odrzucenie*. Czy to możliwe ? Dodam, że zabieg był wykonywany w AM w W-wie 22 lata temu, a dolegliwości to *wędrujące* bóle stawów(zwłaszcza tych małych - palce, nadgarstki), które pojawiają się na ok. 2 dni i znikają. WZW, borelioza, RZS wykluczają pierwsze badania. Inne przyczyny(toczeń, dna moczanowa i inne w trakcie diagnostyki. Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×