Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powtarzające się od kilkunastu lat bóle w jelicie grubym(?)


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Przed 5 laty stwierdzono u mnie zespół jelita wrażliwego na podstawie : rektoskopii,badań palpacyjnych,USG,badań kału na ukrytą krew( nie wykazały one żadnych zmian )oraz opisu moich objawów.A te były następujące:naprzemienne zaparcia i wolne stolce,bobkowate stolce ze śluzem bądż domieszką krwi,uczucie niepełnego wypróznienia,wzdęcia ,gromadzenie gazów powodujące uporczywe bóle podbrzusza . Pojawiające się w nocy,najczęściej nad ranem bóle w kiszce stolcowej.Od kiedy zmieniłam pracę z siedzącej na stojącą mam regularne prawidłowe stolce.Nie ma śluzu,ani krwi.Co pewien czas jednak budzą mnie nocne bóle.Muszę wtedy posiedzieć na muszli,choc trudno mi sie załatwić.Mam uczucie,że ,,coś,,mnie blokuje i powoduje ból.Środki przeciwbólowe nie działają(ani czopki,ani doustne)Pewną ulgę przynosi ciepły okład w okolicy odbytu.Trwa to z reguły 1 godzinę.Potem mam spokój przez jakiś czas .Powtarza się to od około 15-20 lat.Czy mogę zaufać postawionej diagnozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie zespół jelita drażliwego jest rozpoznaniem postawionym po wykluczeniu przyczyny organicznej. A sam zespół nie ma ustalonej jednoznaczej przyczyny. Skoro wyniki badań były prawidłowe, wykonano wszystkie badania, a te objawy pozostają nadal to w zasadzie na podstawie tych objawów stwierdza się zespół jelita drażliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×