Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchnięte kolano oraz kostka po operacji stabilizacji odłamów kości piszczeli lewej gwoździem śródszpikowym


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Witam. Dnia 08.02.2010 uległem wypadkowi, w wyniku którego doznałem jednomiejscowego złamania trzonu kości piszczeli lewej. Po wykonaniu RTG skierowano mnie na operację stabilizacji odłamów gwoździem śródszpikowym UTN, która odbyła się dnia 11.02.2010. Wczoraj tj. 25.03.2010 miałem wykonaną kontrole RTG. Na zdjęciu wyraźnie widać delikatne przesunięcie odłamów, jednak lekarz stwierdził ze jest to normalne, ja mam jednak wątpliwości. Czy takie delikatne przesunięcie jest w normie? Dodatkowo po operacji do dziś mam opuchnięte kolano oraz kostkę. Opuchlizna jest twarda, tak jakby w środku była wstawiona płytka. Nie boli mnie to, ani nie przeszkadza w poruszaniu nogą, uniemożliwia jednak uklęknięcie. Kolano oraz kostkę smaruje maścią Heparinum GSK, jednak nic to nie daje. Jak długo taka opuchlizna może się utrzymywać? Czy powinienem zgłosić się na rehabilitacje, lub ewentualnie jakiś inny zabieg? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie delikatne przesunięcie jest w normie? - skoro specjalista ortopeda tak powiedział to na pewno wszystko jest w normie Jak długo taka opuchlizna może się utrzymywać? - taki obrzęk czasami utrzymuje się 3-4 miesiące Czy powinienem zgłosić się na rehabilitacje, lub ewentualnie jakiś inny zabieg? - z reguły w takim przypadku stosuje się zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne, o tym czy trzeba je zastosować powinien zadecydować ortopeda prowadzący Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×