Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wędzidełko po zabiegu wydłużenia


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz

Dzień dobry, mam pytanie, dziś przeszedłem zabieg wydłużenia wędzidełka, ale lekarz, jakoś szybko poszedł do domu i nie zdążyłem go zapytać, o to jak postępować po zabiegu, jestem tylko umówiony, na zdjęcie szwów za jakieś 10 dni. jak mam postępować w kwestii higieny osobistej, czy rankę tę należy czymś przemywać po oddaniu moczy, jakiś czynności powinienem się wystrzegać??czy trzeba np. spać na plecach??a co najważnniejsze mam założy opatrunek, czy mam go trzymać ,ąz do zdjęcia szwów, czy jakoś samemu go zmieniać??opatrunek jest przylkejony, do penisa taśmą dookoła, ale już przesiąkł krwią, boję się jakiegoż zakażenia. co z samoczynnymi wzwodami nocnymi, nie spowodują krwawienia rany??to chyba wszystko, z góry dziekuję za odpowiedź:)pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rankę tę należy czymś przemywać po oddaniu moczy, jakiś czynności powinienem się wystrzegać? - Najlepiej kilka razy dziennie przemywać roztworem Rivanolu i nie ściągać z żołędzia nadmiernie napletka (unikać wzwodów) czy trzeba np. spać na plecach? - Można spać w każdej pozycji co najważnniejsze mam założy opatrunek, czy mam go trzymać ,ąz do zdjęcia szwów, czy jakoś samemu go zmieniać? - Można go codziennie zmieniać opatrunek jest przylkejony, do penisa taśmą dookoła, ale już przesiąkł krwią, boję się jakiegoż zakażenia. - Opatrunek można zmienić co z samoczynnymi wzwodami nocnymi, nie spowodują krwawienia rany? - Nie powinno do tego dojść, a jęsli już dojdzie krwawienie zapewne będzie niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Witam, mam pytanie , jak dbać o wędzidełko po zabiegu??dziś zabieg był, ale lekarz mało rozmowny był, także pytam tutaj. zdjęcie szwów będzie z ok.10 dni. jak długo po zabiegu stosować opatrunki i w jak taki opatrunek ma wyglądać , czy napletek ma być ściągnięty,jak opatrunek po zabiegu, czy później normalnie na żołędziu?? czy przemywanie Rivanolem wystarczy?? jakieś zalecenia co do mycia , kiedy po zabiegu można przemyć penisa i czym, jakimś płynem do higieny intymnej??jakichś czynności należy się wystrzegać??długotrwałego chodzenia, siedzenia, noszenia ciasnej bielizny np. ??i jak długo trwa dochodzenie do formy po takim zabiegu,jak długo od zdjęcia szwów będę mógł podjąć czynności seksualne?? może jeszcze jakieś inne zalecenia wskazane po takim zabiegu?? z góry dziękuję za odpowiedź, przepraszam,że tyle pytań na raz, ale kto pyta nie błądzi,a wolę mieć pewność , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu przeszedłem zabieg przedłużenia wędzidełka. W czasie zabiegu żołądź został w całości pokryty taka warstwą jakby tłustego kremu. Zaleceniem chirurga było abym czasowo nie mył. I tu pytanie jak długo mam tego nie ruszać. Napletek schodzi całkowicie a szwy sa rozpuszczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tuningowiec

Witam! Jestem 2 tyg po zabiegu,opatrunek wyzucilem w ten sam dzien -wacka myje wada z mydlinami i uzywam masci oxycort.Mozesz latac siedziec spac jak chcesz unikaj tylko sytuacji ktore moga powodowac erekcje,czyli np filmiki czy pieszczoty i nie fantazjowac :) z Seksem wstrzymaj sie jak najdluzej niby mozna po miesiacu ale ja poczekam 6 tyg dla pewnosci niech to sie wygoji pozadnie i wtedy mozna oczywiscie nie na warjata od razu zelik durexa w duzej ilosci i najlepiej rozciagnac najpierw pochwe paluszkiem albo 2?? zalezy od budowy ciala partnerki.Jak ci sie zerwie po zabiegu to najlepiej obrzezac sie calkiem.Tak na marginesie 68% mezczyzn na swiecie jest obrzezanych a wtedy drogi kolego nie ma skory ktora i tak nie jest potrzebna...chyba ze jako dekoracja?? nie ma wedzidelka.... mozesz ladowac jak w dywan przed swietami i nic sie nie stanie:) a i stosunek dluzszy bo skora grubsza:) Pozdrawiam wszystkich Tunerow :) Tuningujcie swoje maszyny poki jeszcze komin Furczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to co piszecie to mnie to przeraża. Jestem po zabiegu wydłużenia wędzidełka. Zabieg twał ok 40 minut. Lekarz wszystko ładnie zszył i tylko lekko krwawiło przez pierwszą godzinę po zabiegu. Potem już wszystko ok. Było to tak wszystko zrobione że nawet podczas nieplanowanego wzwodu wszystko było ok. Nic nie było opuchnięte. Żadnych siniaków. Całkowity zrost po 7 dniach. Pielęgnacja to płyn Octenisept dostępny bez recepty w aptece. Zdejmujemy napletek,, psikamy na ranę i gazikiem wyjałowionym oczyszczamy przykładając delikatnie do rany i okolic. Po oczyszczeniu smarujemy maścią Neomycynium która zapobiega zakażeniom. Do tego przez 5 dni po zabiegu antybiotyk Cipronex. Ja od razu po zabiegu mogłem ściągać napletek i nie było żadnego bólu... Dlatego czytając wasze opisy zastanawiam się kto wam to robił że przesiąkały wam opatrunki. To normalnie jak jakaś masakra. Piłą łańcuchową to Wam robili?? Dodam że po zabiegu miałem założonych 10 szwów rozpuszczalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do waszych wypowiedzi. zabieg miałem jakieś dwa dni temu. Znieczulenie miejscowe ( ukłucie odczuwalne jakby cię dobrze komar upieprzył ) potem kilka minut i do dzieła, lekarz całość wykonywał prądem. Żadnych szwów, jakiś dzikich opatrunków czy innych bzdet. Po wszystkim mam czyścić penisa ( szare mydło bądź tylko woda), smarować 3 razy dziennie maścią (Detromycyna - na receptę), penis uniesiony do góry (lepiej goi się rana), czasem poleci kropelka krwi przy jakimś większym sikaniu. Ogólnie zero bólu po zabiegu ani podczas sikania ani przy naciąganiu napletka. Za całość dałem 600 zł ( konsultacja Urologiczna 150 zł, zabieg 450 we Wrocławiu na
ul. Przyjaźni). I tak na koniec Panowie, " Są sprawy ważne i ważniejsze" do dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg miałem wczoraj (plastyka wędzidełka) lekarz mówił że nic nie będzie bolało a tu lipa. Zastrzyk znieczulający jak to zastrzyk lekkie ukłucie chwila przerwy i ogień - zaczął zabieg. Nacięcie nic nie bolało ale dopiero szycie to które miało być bezbolesne okazało się wręcz przeciwnie. 5 pierwszych swoje bolało strasznie każde wbicie i przeciągnięcie nici okropne uczucie ale przeżyłem chociaż już mi się słabo zrobiło. Kolejne 3 szwy już nie bolały nawet w sumie nie czułem. Lekarz był zaskoczony że znieczulenie nie zadziałało tak jak powinno ale to było moje pierwsze w życiu znieczulenie nawet u dentysty niegdy nie miałem znieczulenia. Po zabiegu penis mnie bolał ciężko mi było się poruszać żeby dojść do auta i z niego wyjść ale jak już dotarłem do domu i się położyłem na 2 godziny to było całkiem spoko chociaż już noc po zabiegu a ja go dalej czuję. Po godzinie od zabiegu miałem wyciągnąć opatrunek zrobiłem to po 3 godzinach bo się tego bałem ale musiałem się wysikać jak to zrobiłem to od razu popłynęła krew i to dość sporo krwi więc założyłem nowy opatrunek zażyłem tabletki na krzepliwość krwi które lekarz mi przepisał bo zauważył że bardzo krwawień no i miałem dużo żyłek wokół wędzidełka i że może być z tym problem. Nie kazał mi go niczym smarować tylko myć normalnie wadą z mydłem. Teraz mnie czeka zdjęcie tego opatrunku i prysznic mam nadzieję że krwawienie już ustąpiło od wczorajszego wieczoru zjadłem już 9 tych tabletek tak jak mi zalecił lekarz ale jestem dobrej myśli bo wczoraj zdałem całkowicie napletek krwawił bo krwawił ale noc nie było spuchnięte ani nie bolało więc może dziś będzie tak samo. Poza tym doktor był spoko gościem obawiałem się bardzo tego zabiegu i w ogóle wizyty u urologa ale było warto i to nie było nic strasznego jak bym miał to zrobić jeszcze raz to bym już szedł na lajcie bez obaw mimo tego bólu który był do zniesienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×