Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany torbielowate jąder


Gość ,,,

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie pojawiła się odpowiedź, proszę jeszcze raz odpowiedzieć mi na pytanie czy jest jakiś guz jądra dający obraz *zmiany torbielowatej*. Pół roku temu takową wykryto u mnie mnie w USG *4 mm* 3 miesiące temu miała ona już 6 mm choć inny doktor też opisał ją jako zmianę torbielowatą. Martwi mnie jednak gdyż na oko wydaje się że zmiana ma już ok 1 cm ( ona jest twarda na środku jądra) (opisana jako zmiana w osłonce jądra) Słyszałem że takie torbiele nie powinny rosnąć i zaczynam się martwić, stąd moje pytanie czy zmiana torbielowata może być rakiem ew. czy USG mogło coś źle pokazać i to 2 krotnie.? Tym bardziej martwi mnie ten fakt po przeczytaniu przypadku chłopaka który zamieścił wynik badania po usunięciu jądra: Opis makroskopowy. Przecięte jądro 5x2.5 cm, w obrębie jądra obezcy guz kremowo-biały, torbielowaty Także była to też zmiana torbielowata, a jednak rak... co o tym sądzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiele gładkie wewnętrznie, jednokomorowe znajdujące się w otoczce jądra zazwyczaj są zmianami łagodnymi. Zmiana nie jest duża i raczej wymaga tylko obserwacji. Czasami takie torbiele powiększają się. Rak w takich zmianach to całkowita rzadkość. Trzeba ten wynik oczywiście bezpośrednio skonsultować z urologiem, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że to są takie normalne zmiany gdyż sie udałem do urologa to mi powiedział że nie ma czego już ratować i 3 dni temu miałem operacje i mi je amputowali ale ja to zlekceważyłe gdybym poszedł wcześniej to było by ok a z jądra przeszło mi na brzuch i mam mieć to leczone chemią tagże nie ma co tego lekceważyć trzeba działać puki wczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×