Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące żyły dłoni


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat Mój problem polega na nabrzmiałych żyłach dłoni. Pojawiają sie one gdy jest cieplej lub po wysiłku bardzo mnie to niepokoi gdyż trzymając dłonie w górze stają sie one normalne, natomiast gdy opuszczam na dół robią sie coraz bardziej widoczne. Jest to tym bardziej uciążliwe ponieważ im dluzej trzymam je na dole staja sie tak jak by cieższe. Według mnie mozna to zaklasyfikować do bólu U higienistki szkolnej ciśnienie wyszło w normie Prosze o odpowiedz co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taka jest Pana odmiana anatomiczna żył powierzchownych kończyn górnych. Czasami tak się zdarza u osób z reguły szczupłych. Nie wyraża to żadnej patologii. Jeśli jednak rzeczywiście odczuwa Pan z powodu tego jakieś znaczne dolegliwości trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, aby wykluczyć ewentualną patologię naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbadać cukier we krwi być może jest przekroczona norma jak i żelaza... niedobór lub nadmiar , nadciśnienie też odgrywa rolę jak i żylaki na nogach zwiększają ciśnienie tym samym powstawanie nabrzmiałych de facto bolących żył na dłoniach Ostatnią sprawą są cechy genetyczne Często dziedziczone ale tu wrażenia estetyczne mogą być tu jedyną bolączką, co mogę rzec.. w ostatnich słowach to wizyta w gabinecie kardiologicznym i naczyniowym Bo powiększone żyły mogą być również przyczyną przerostu lewej komory serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Urszula

Ostatnio i ja posiadam bolącą żyłe na ręce w tym pojawiły sie na niej strasznie rwące i pulsujące guzki,kulki nie potrafię odpowiednio tego nazwać ale ból jest nie do wytrzymania przy czym sprawia mi to dużo trudności w wykonywaniu pracy codziennej . Co mogłabym na to poradzić i gdzie sie udać z taką dolegliwością,ewentualnie czy istnieje jakiś lek bez recepty w aptece co by pomogło ukoić ból ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×