Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Temperatura a rak jelita grubego


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Panie doktorze !!! Bardzo proszę o odpowiedz. Jestem obciążona genetycznie,gdyż mama zmarła raka jelita grubego. Co roku wykonuję test na krew utajoną w kale-po raz pierszy w tym roku okazał się dodatni. Zanim zdążyłam umówić się na badanie -kolonoskopię-zachorowałam i tu jest problem. Lekarz rodzinny stwierdził zapalenie oskrzeli i zapisał Zinnat 500mg Jednak na trzeci dzień temperatura się utrzymywała-39,9 st. i otrzymałam Lincocin w zastrzykach i znowu bez poprawy. Laryngolog zapisał Clindamycinum 600mg przez 6 dni-i znowu bez poprawy,bo temperatura utrzymuje się .Trwa to już 3 tygodnie i jestem bardzo słaba. Leczę się na rzs i od dwóch lat przyjmuję steryd Metypred 4mg Leczę się na astmę i zespół zatokowo-oskrzelowy. Przebadał mnie lekarz pulmonolog i stwierdził,że w oskrzelach już nic nie słychać Kaszel mam nadal bardzo silny z odksztuszaniem[leki od laryngologa] Temperatura nie ginie!!!!Wciąż mam blisko 39stopni pomimo leczenia. Jestem załamana.Będę wdzięczna jeśli P. dokror zechce ustosunkować się do moich problemów i chciałabym prosić o informację,czy chore jelito grube może *dawac* tak wysoką temperaturę. Oprócz testu nie mam żadnych wyrażnych objawów jelitowych.Żadnego krwawienia,jedynie wzdęcia. Z poważaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nie ma wpływu chore jelito grube na występowanie tak wysokiej temperatury. To, że test na krew utajoną wyszedł dodatni także nie świadczy w 100%, że jest chore jelito grube, ponieważ na taki wynik mogą mieć np. wpływ żylaki odbytu. Temperatura może być objawem silnego zaostrzenia choroby reumatycznej. Proszę ponownie w tej sprawie skonsultować się z reumatologiem i na spokojnie wykonać badanie kolonoskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panie doktorze !!!! Jestem bardzo wdzięczna za szybką i wyczerpujaca informację-dziękuję serdecznie. Bardzo na nią czekałam. Czytając słowa P. doktora jestem spokojniejsza i wiem, jak dalej postępować. Nadal mam b.silny kaszel i widoczną wydzielinę spływającą z zatok do gardła,a stawy się wyciszyły,nie bolą. Biorę leki od laryngologa,ale temperatura dzisiaj o g.16,00- 38,1st. [już od 3tydodni]. Dostosuję się do rad P.doktora. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję!!! Z poważaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×