Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego a termoregulacja


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem niecały miesiac po zabigu zylakow metoda laparaskopowa, i mam pare pytan: 1.Czy moja termoregulacja jąder wróci do normy bo moj worek mosznowy strasznie obwiasa (nawet gdy mam luzne majtki) 2.Czy to normalne ze wyczówam tak jakby wode pod jadrem? (jadro po ktorej sa zylaki to jadro lewe i nieznacznie lecz lekko uroslo) i tutaj pytanie czy miesiac po operacji moze juz wystapic wodniak ? 3.Zylaki zmalaly i nie sa juz tak mocno widoczne? co zrobić by uniknac nawrotu zylakow? nie biegam za duzo, mam 16 lat wiec do szkoly uczesczam i nie wysilam sie zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy moja termoregulacja jąder wróci do normy bo moj worek mosznowy strasznie obwiasa (nawet gdy mam luzne majtki) - powinno wszystko wrócic do normy po około 3 miesiącach od zabiegu 2.Czy to normalne ze wyczuwam tak jakby wode pod jadrem? (jadro po ktorej sa zylaki to jadro lewe i nieznacznie lecz lekko uroslo) i tutaj pytanie czy miesiac po operacji moze juz wystapic wodniak ? - to na pewno nie wodniak, gdyz wodniak przejawia się powiększeniem całego jądra, być może to niewielka ilość płynu w worku mosznowym, typowe po operacji, z czasem powinno się wchłonąć 3.Zylaki zmalaly i nie sa juz tak mocno widoczne? co zrobić by uniknac nawrotu zylakow? nie biegam za duzo, mam 16 lat wiec do szkoly uczesczam i nie wysilam sie zbytnio. - raczej nie ma możliwości zapobieżenia nawrotu żylaków, jednak po operacji żylaków metodą laparoskopową wznowy praktycznie nie występują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×