Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mimowolne popuszczanie gazów


Gość Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ponad roku mam objawy jelitowe takie jak jasniejsze na pol luzne stolce3-4 razy dziennie. Stolce czasami sa wezsze i pourywane. Stolca jest malo. Mialem badanie per rectum w którym chirurg powiedzial ze mam hemoroidy wewnetrzne. Czasami mialem na papierze kropeczki krwi podczas podcierania(choc teraz obecnie to sie wogole nie zdarza)Badani krwi mam w porzadku. Czasami zdarza sie ze mimowolnie popuszcze minimalna ilosc gazow zwlaszcza podczas wysilku. Czy toi jakis problem ze zwieraczem? jakis nowotwor.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokładnie zdiagnozować co się może dziać z jelitem grubym należałoby wykonać kolonoskopię. Objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na stan zapalny w zakresie jelita grubego nie zaś na nowotwór. Radziłbym z tym problemem skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy panie dokotorze przy zapaleniu jelita moga byc takie stolce? takiego dziwnego ksztaltu? pourywane poszczepione z krawedzaiami, i waskie? w malej ilosci? zapomnialem dodac ze robili mi badanie co mi robili wlew jakiejs substancji do jelit i robili zdjecia. I wszystko wyszlo w nim ok.czesto czuje jakbym chcial sie wyproznic a jak ide do toalety to stolec jest mikroskopijnych rozmiarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak takie stolce właśnie mogą być przy zapaleniu jelita grubego. W badaniu rentgenowskim nie oceni się bezpośrednio śluzówki jelita grubego, nie zobaczy się czy istnieje w niej stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×