Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Półoszypułowany, dobrze unaczyniony polip, gruczolak?


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Witam serdecznie, dzisiaj byłam na gastroskopii, gdzie stwierdzono zapalenie cz. przedodźwiernikowej żołądka i polip żołądka. Szczególnie martwię się tym polipem. Z tego co czytałam w internecie jest duży, przez co chyba bardziej niebezpieczny. Polip wielkości ok. 1 cm usytułowany jest w dolnej części na krzywiźnie większej, jest półoszypułowany, dobrze unaczyniony. W antrum błona śluzowa plamista. Czy jego wielkość i oszypułowanie może wskazywać na zmianę rakową? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

1 cm to srednia wielkosc, ciezko powiedziec czy to duze czy male. Wszystko bedzie wiadomo po badaniu histopatologicznym. Generalnie powiemdzialbym ze 1 cm to nie duzo. Dlatego prosze byc dobrej mysli. Jest Pani mloda to kolejny atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Czy jest możliwe, że pokrzywka, która u mnie wystąpiła właściwie w przybliżonym czasie co bóle żołądka mogła być symptomem choroby? Co jakiś czas występuje u mnie uczulenie na ciepło, jestem wtedy w wielu miejscach na ciele obsypana swędzącymi bąblami, które znikają po wychłodzeniu organizmu. Ostatnio przez dwa dni bardzo mnie obsypywało po kąpieli czy pd ciepłą kołdrą a teraz nic. Czytałam coś w internecie, że to może być ze sobą powiązane. Czy Panu coś na ten temat wiadomo? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Witam ponowie, otrzymałam wynik z badania histopatologicznego z pobranego wycinka z polipa żołądka. rozpoznanie: Fragmenty polipa hiperplastycznego żołądka. W jednym z wycinków, w podścielisku polipa widoczne są cechy ziarninującego zapalenia. Czy mógłby Pan zinterpretować ten wynik? Nadmieniam, że polipa mam cały czas, gdyż nie dał się on usunąć. Lekarz powiedział, że polip jest za silnie unaczyniony i zaczął przy próbie usunięcia podkrwawiać. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×