Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne, jak tak to od czego?


Gość kupis

Rekomendowane odpowiedzi

Hey...mam 21 lat i problem z wezłami chłonnymi,mianowiciewyczuwam u siebie na szyji 2 wezły chłonnepo lewej str ktore maja ok 0,5 cm.jeden z nich znajduje sie na rownej wysokosci z krtania a raczej jej najwyzszym punktem 3 cm od niej na bok jest raczej miekkawy i przesuwalny wzgledem skóry i podłoza. Natomiast drugi znajduje sie bardziej w górnej czesci szyji tak mniej wiecej kolo konat zuchwy.tez jest przesuwalny wzgledem skury i podłoza.No i jeszcze trzeci który znajduje sie na karku po prawej str.Da sie go wyczuc tylko wtedy gdy nachyle głowe do przodu.Nie jest twardy i da sie go przesunac wzgledem skóry.Te wezły nie sa bolace.wracajac do wezłów na szyji to jeden z nich mam napewno od ok roku a drugi moze troche krucej.tylko w tym cała sprawa ze od ok 2 lat mam zeby popsute i niekiedynbola iakurat po lewej str tam gdzie sa te wezły mam pod dolnym zebem rope i to juz długi czas.Natomiast tego na karku wymacałem przypadkiem ale watpie zeby był od zebów.Dodam ze nie chudne. Co do stanów podgoraczkowych to mam tyle do powiedzenia ze niewiem od jakiej temoeratury sie zaczynaja.Bo mianowice mam tak temperature ze rano mam w normie czyli 36,4-36,6 a wieczorem mi wyskoczy36,7 albo 36,9 .raz lub 2 miałem 37 ale to mnie gardło jakos bolało i głowa.nocnych potów raczej chyba nie miewamchociaz niekiedy jak sie przykryje po ,,uszy,, to potem budze sie w nocy i jestem spocony moze miałem tak ze 3,4 razy.Nie zdazyło mi sie zeby upocic sie bedac odkrytym do pasaAle dodam ze ok 3 razy zdazyło mi sie tak jak juz lezałem i miałem zasnac i sie przekraciłem na bok to mialem jakies dziwne napady graca które potem przeszły.niewiem moze to jakas nerwica bo niekiedy to i mi przed snem serce mocniej bije.A ja jestem taki ze chyba sobie szukam choroby i potem sie naczytam o róznych i sie ich potem poprostu boje.Wracajac do wezła na karku to mam na plecach takie krostki chyba od potu albo cos takiego bo moi koledzy tez takie na plecach maja wiec moze to od tego ten wezeł.Staram sie dbac o higiene ale to samo wyskakuje no ale raczej teraz to moze schodzi.byłem u lekarza z tymi wezłami.Zrobione miałem badania krwi i rozmaz i wyszły ok.Na normalnym badaniu tylko limfocyty czy leukocyty były 48 a norma to 45 ale wtedy byłem po przeziebieniu ale zato w roznazie wyszły 39 czyli norma.lekarz powiedział ze to wirusówka itp. aco do wezłów to ze to odczynowe.przepraszam ze tak duzo ale poprosze odp na moje pytania po przeczytaniu tego tekstu:CZy te wezły to moze byc cos grozniejszego biorac pod uwage stan mojego uzebieniia i ze mam te wezły juz tak długawo??? czy ten na karku to moze byc od tych krostek na plecach??? od jakiej temperatury zaczyna sie stan podgoraczkowy??? Bo niby temperatura moze sama wieczorem wzrosnac do 37,2 bez przyczyny...czy to prawda??? co pan ogólnie o tym mysli ??? czy to moze jakis chłonniak albo ziarnica???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×