Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rana po laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój syn 16 lat miał 8 marca bieżącego roku usuwany wyrostek robaczkowy metoda laparoskopową. Wczoraj tj. 15 marca odebrałem go ze szpitala na wypisie mam zdjagnozowane ropne zapalenia wyrostka i miejscowe zapalenie otrzewnej. Jestem zaniepokojony bo gojenie po zabiegu przebiega dla mnie co najmniej dziwnie. Syn miał po zabiegu założony cewnik (2 razy) oraz dren z rany najpierw po prawej stronie wyrostka, a po pięciu dniach w ranie po lewej stronie przez cała dobę bo doszło do sączenia sie ropy z blizny. I właśnie po tym drugim drenie pozostał w ranie otwór który wygląda nieciekawie i ciagle sie z niego sączy do opatrunku. Wczoraj przed wypisem zostały wyjęte wszystkie szwy i z taką otwartą raną ok. 1 cm średnicy z żółtymi naciekami dookoła, dziecko zostało wypisane do domu z zaleceniem kąpieli w szarym mydle, odkażania rany i zmian opatrunku, porobiłem zdjęcia i mógłbym przesłać do obejrzenia. Dzisiaj chyba wybierzemy sie do jakiejś prywatnej lecznicy bo mam duże wątpliwości co do skuteczności porady lekarskiej udzielonej w bądź co bądź specjalistycznym szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

witam - moge napisac swoje a raczej mojego syna doswiadczenia po usunieciu wyrostka -- Mial podobnie --rony wyrostek -- mial dreny cewnik -- i po 2 tygodniach zostal wypisany - zdjeto mu szwy w szpitalu -ale po powrocie do domu rana zaczęla puchnąc i mial bóle brzucha - pojechalismy z tym do owego szpitala - chirurg przecial mu rane -i tez saczy sie z niej plyn -- . lekarz powiedzial ze jest to wysięk 0 reakcja organizmu na rozpuszczalne szwy -- i moze to potrawac jeszcze okolo miesiaca --nie mozna dopuscic do zasklepienia sie rany -- (raz mu sie zasklepila --zaraz mial bóle - i musial miec ponowwnie otwieraną tą rane i czyszczoną ) przypuszczam ze u Twojego syna jest podobnie-- no ale ie zaszkodziloby gdyby lekarz jeszcze raz to zobaczył --pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×