Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Koncentryczny naciek npl w esicy


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,właśnie moja mama parę dni temu była na kolonoskopii i lekarz stwierdził nowotwór esicy. Czekamy na wyniki histopat. które zostały wysłane do zbadania. Jednak ja nie mogę tak długo czekać,bardzo zmartwiłem się tym wszystkim i chciałbym się czegoś dowiedzieć na ten temat,jakoś się przygotować. Opis badania: *W odległości 19 cm od zwieracza koncentryczny naciek npl,kruchy,twardy przy biopsji-pobrano badania histopat. Powyżej zmiany jelito słabo przygotowane, trudne do oceny. Proszę o pomoc a mianowicie chciałbym wiedzieć czy to na pewno musi być nowotwór,czy ktoś może powiedzieć coś o rokowaniach,i wogóle czy to brzmi bardzo poważnie??Proszę o pomoc z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Tak to nowotwór, jednak po badaniu pod mikroskopem pobranych wycinków bedzie można wiecej powiedziec o rokowaniu. Ważny jest także stan ogólny pacjenta. Prosze byc dobrej myśli, obecnie operacja chirurgiczna polaczona z chemioterapia daje dosc dobre wyniki leczenia w zaleznosci oczywiscie od stopnia zaawansowania nowotworu. Ile mama ma lat?jakie miała objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama ma 60 lat,objawami była krew w kale widoczna,a tak to mama w ogóle nie skarży się na nic,nic ją nie boli nic jej nie dolega. Dodam tylko ,że 2 lata temu miała silne zapalenie trzustki i w efekcie ma cukrzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

A wyniki krwi jakie Pana mama miala? prosze byc dobrej mysli wspolczesna medcyna naprawde moze duzo, czasami mozna calkowicie wyleczyc nowotwor a w innych przypadkach w sposob znaczacy przedłyzyc zycie i podwyzszyc jego jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×