Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ziarnina na języku po przekłuciu języka


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu przekłułam język i po dwóch dniach pojawiła się obok kanału przekłucia prawdopodobnie ziarnina. Dostałam od lekarza dermatologa skierowanie na usunięcie chirurgiczne. Czy to konieczne ? Usłyszałam również, że to może się przyczynić do nowotworu. Jestem zrozpaczona, co mam robić ?Czy podczas wycinania nic nie zostanie uszkodzone na języku ? Czy nie straci on jakiejś swojej funkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to konieczne ? - jeśli dermatolog tak zadecydował należy poddać się zabiegowi Usłyszałam również, że to może się przyczynić do nowotworu. Jestem zrozpaczona, co mam robić? - raczej nie ma takiego zagrożenia, proszę się nie niepokoić Czy podczas wycinania nic nie zostanie uszkodzone na języku ? Czy nie straci on jakiejś swojej funkcji ? - do tak drastycznych powikłań przy wycinaniu ziarniny nie powinno dojść, funkcja języka powinna być w pełni zachowana, struktury zawiadujące ruchem języka są głęboko usytuowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź i za uspokojenie mnie. Chciałabym zapytać jeszcze czy po wycięciu tej ziarniny będę mogła przekłuć język jeszcze raz i założyć kolczyk z bioplastu ?(Poprzedni był z tytanu). Chirurg na konsultacji powiedział, że można spróbować z bioplastem. I czy istnieje ryzyko,że ziarnina znów się pojawi ? Czy można temu jakoś zapobiec ? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapytać jeszcze czy po wycięciu tej ziarniny będę mogła przekłuć język jeszcze raz i założyć kolczyk z bioplastu ?(Poprzedni był z tytanu). - radziłbym już nie eksperymentować, prawdopodobnie ma Pani taką tendencje do gojenia się ran z tworzeniem ziarniny i to niezależnie od użytego materiału do kolczyka I czy istnieje ryzyko,że ziarnina znów się pojawi ? - tak Czy można temu jakoś zapobiec ? - nie ma takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×