Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja jelita cienkiego


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam!! Mam na imię Karolina. Mój młodszy brat od około dwóch lat choruje na Chorobę Leśniowskiego-Crohna, jest leczony w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Ostatnio wyszły podejrzenia na temat choroby takiej jak Zespół Gilberta, lecz jeszcze nie mam potwierdzenia. Mama mnie poprosiła o poszukanie informacji na temat operacji jelita cienkiego. Niestety nie znalazłam dość informacji na ten temat. Chciałabym się dowiedzieć na czym ta operacja polega, jak długa jest hospitalizacja, ewentualne zagrożenia, oraz informacje kto podejmuje się takich operacji w Warszawie, gdyż tam rodzice i lekarz prowadzący starają się o taka operację. Chciałabym o jak najwięcej informacji na ten temat. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój synek Kacrerek urodził się z zarośniętym jelitem cienkim w pierwszej dobie życia miał przeprowadzona operacje w klinice chirurgii dziecięcej we Wrocławiu (polecam fantastyczni profesorowie i personel) operacja polegała na utworzeniu stomi to zn. wyprowadzenie jelita cienkiego na brzuszek gdzie utwarzany jest otwór przez który malec może się wypróżniać do specjalego worka . Niestety mój Kacper miał zrobiony za mały otwór wszystko zatrzymywało się w brzuszku i zwracał i tym samym musial mieć druga operacje kiedy miał nie cały miesiąc następnie miał już skończony miesiąc i okazało się ,żę stomia jest za duża dziecko się odwodniło i zmarniało więc zrobili mu 3 operacje koncząca zamknięcia stomii była bardzo nie bezpieczna ponieważ dziecko mające miesiąc miało przejść 3 zabieg wiec nie było na co czekac dziecko z wagą urodzeniową 3700 wyszedł do domu 2900 był taki malutki... naszczęście ma już 5 mies waży 4850 i8 wszystko jest dobrze jelitko cienkie z powrotem jest połączone z odbytem robi normalnie kupki nie ma żadnej diety jest wspaniale. Jeżeli nie napisałam czegoś a mogłabym pomóc proszę pisać na mój e mail zuzipapi@gmail.com Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×