Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Iwa

Ogniskowe cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów oraz pojedyncze ogniska martwicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iwa
Witam serdecznie. Miałam kilka tygodni temu robioną biopsję wątroby- wynik brzmi - Przestrzenie wrotne w normie, naciek zapalny minimalnego stopnia - limfoidalny. Przewodziki żółciowe w normie,. W zrazikach widoczne ogniskowe cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów oraz pojedyncze ogniska martwicy . Włóknienie w normie . Obraz może odpowiadać hepatitis chronica active viralis B minimalis (A-1), fibrosis normalis (F-0). Bardzo się martwię dlatego bym prosiła o interpretację tych wyników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Obraz może odpowiadać przewlekłemu, aktywnemu, wirusowemu zapaleniu wątroby spowodowanemu wirusem typu B, małego stopnia. Włóknienie normalne. Obecnie warto skonsultować się z poradnią hepatologiczną oraz poradnią chorób zakaźnych (duże prawdopodobieństwo, że stan zapalny wątroby jest spowodowany zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu B).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwa
Oraz wynik HBV DNA 8,66x10do potęgi 3 IV/ml Czego ten wynik dotyczy i czy jest dobry czy zły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwa
To znaczy , że wirus jest aktywny czyli może pociągać za sobą jakieś konsekwencje( np. marskość wątroby itp.) ale jest małego stopnia czyli nie tak źle? Jestem cały czas pod opieką poradni hepatologicznej , od 7 lat już mam wisusa. Czy na tym stopniu choroby jest jakieś leczenie , które by zatrzymało aktywność a przynajmniej powstrzymało wirusa?Co to oznacza włóknienie normalne? Martwi mnie ten zapis na moim wyniku - pojedyncze ogniska martwicy?Co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.