Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maciek

Zapadnięta klatka piersiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciek
Witam. Mam 17 lat, i od urodzenia mam zapadniętą klatke piersiową tzn, nie wiem jak to medyczne określić, ale w okolicy mosta mam zagłębienie ( cofnięcie mostka w stronę kręgosłupa), co spowodowało wypchnięcie rzeber do przodu. Chciałbym się dowiedzieć, jak mógłbym *wyprostować* swoją klatkę, żeby wyglądała, tak jak innych. Zmiany te są widoczne i dla mnie dosyć krępujące, dlatego wolałbym to jakoś wyleczyć. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Taki obraz klatki piersiowej nazywa się *szewską*/ *lejkowatą*. Jedynym sposobem naprawy takiej wady jest operacja polegająca na zamocowaniu specjalnego rusztowania wypychającego mostek do prawidłowej pozycji. Tu mniej więcej widać jak to wygląda: http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatka_piersiowa_lejkowata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość QwertY
Cześc ... Słyszalem że pompki są na to najlepsze ........ żadnych ćwiczen na siłowni ... tylko rozciągające

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariusz
Witam mam pytanie gdzie przeprowadzają takie operacje? Jestem z woj. Świętokrzyskiego i z tego co wiem to w Kielcach nie przeprowadzają*./

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justyna
Poszukaj w internecie w jakich szpitalach są oddziały torakochirurgii, napewno znajdziesz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Antenka
Miałam ten sam problem. Miałam operacje w Rabce. Jak chcecie się coś więcej dowiedzieć pisz na gg 1727690

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabrysia
Cześć Ja też od urodzenia mam zapadniętą klatkę p. i wystające żebra, nie dawno byłam w szpitalu na konsultacji i lekarz zaproponował mi operację która polega na wepchnięciu druta pod klatkę a on ją wypchniwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michal
Ile czasu trzeba czekac az rany sie zagoja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
wiecie może ile taka operacja może kosztować??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotrek
Ja posiadałem (być może w nie co mniejszym stopniu zapadniętą od Twojego przypadku ) klatkę i muszę Ci powiedzieć że w wieku 16 lat zaczeło mi przeszkadzać teraz po 2 latach wyrównała się od pompek i rozpiętek przy czym trzeba przyznać że efekt podkreślają wzmocnione mięśnie klatki *) Pozdrawiam Ps. Chcieć to móc...StreetWorkout *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Oskar
Witam , robię już naprawdę długo te pompki będzie już ponad rok jak nie więcej i naprawdę nie ma żadnego efektu , lekarz powiedział mój że mam robić pompki rozbudowywać na klatce mięśnie dla mnie to jest głupota , więc co mam robić ? nie wiem jak to wytłumaczyć mam zapadnięcie nie po środku tylko jak jest taki mały dołeczek to właśnie tam mam zapadnięcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.