Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięta ręka


Gość beta

Rekomendowane odpowiedzi

Złamałam nasadę dalszą kości promieniowej. Konieczny był zabieg chirurgiczny. Wstawiono mi płytkę i śrubki.Po zabiegu ręki nie miałam usztywnionej. Tylko opatrunek do czasu zagojenia rany i temblak nie zawsze. Jestem prawie miesiąc po zabiegu.Robię zalecane ćwiczenia. Czasami jestem zadowolona z postępów w rehabilitacji tej ręki. Są jednak dni,że puchnie mi ona nawet bardzo ( okolice nadgarstka i dłoń). Mam wrażenie,że puchnie mi ona gdy przez dłuższy czas trzymam ją opuszczoną nieruchomo na dół. Nie wiem czy w mojej sytuacji powinnam dużo ćwiczyć rękę czy też raczej oszczędzać. Mam wrażenie,że opuchlizna pojawia się w przypadku ,który opisałam. Nie mam jednak pewności czy nie powstaje ona na skutek zbyt intensywnego ruszania kończyną jakiś czas wcześniej. Mam więc dylemat - ćwiczyć czy nie ćwiczyć, Byłabym wdzięczna gdyby mi ktoś mógł cokolwiek poradzić w tej sprawie? Co stosować na tą opuchliznę jak już się ona pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam wyznaczony termin wizyty niedługo. No, ale do tego czasu chciałam się dowiedzieć jak powinnam postępować i co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, bo nie mam żadnych doświadczeń w tym temacie. Może w miesiąc po operacji to normalne? Ćwiczenia wykonuję zgodnie z zaleceniami. Dzisiaj nie mam ręki specjalnie spuchniętej, no ale staram się nie nosić jej na dół i w miarę możliwości poruszać dłonią. No, ale jestem zaniepokojona,że chyba jednak po opuszczeniu jej na dół szybko puchnie. Może jestem niecierpliwa, ale jak długo może trwać ten stan rzeczy i czy jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×