Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Syndaktylia


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mam syndaktylię dwóch stóp 2 i 3 palec . Mam 18 lat chciałbym się spytać czy zabieg rozdzielenia jest bezpieczny i czy jest jakaś refundacja , lub dofinansowanie z NFZ ? Lub gdzie udać się po pomoc finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zabieg rozdzielenia jest bezpieczny i czy jest jakaś refundacja , lub dofinansowanie z NFZ ? - zazwyczaj takie zabiegi przebiegają bezproblemowo, wszystko zależy od typu syndaktyli (anatomicznej struktury - rodzaju połączenia, czy kości, czy tkanaka miękka), zwykle te zabiegi są refundowane, najlepiej, żeby taki zabieg wykonać w oddziele chirurgi plastycznej i rekonstrukcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wyżej, ale na dobrego lekarza juz bym nie szczedził. Proponuje isc do prywatnej kliniki plastycznej do znanego chirurga (który ma podpisaną umowę z NFZ w danym szpitalu ), placisz za wizyte (ok.200zł) następnie chirurg wypisuje skierowanie do szpitala w którym pracuje i palce masz jak nowe. Ja zarobilem ten blad ze dostałem skierowanie do miejskiego szpitala, do zwykłego ortopedy i kosztowało mnie to sporo nerwów , palce zrosly sie ponownie po zabiegu , powstała martwica.Aktualnie jestem świeżo po drugim zabiegu czuje duzą roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to znów ja , dzisiaj jestem juz po zabiegu 8 dzień , szczerze odradzam każdemu boli strasznie efekt nie będzie swietny wiem to już dziś . i obawiam się ze coś jest nie tak między palcami przeszczepiona skóra zrobila sie sino ciemna martwi mnie to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam syndaktylię stóp więc na pewno nie podejmę się operacji - to nie przeszkadza, natomiast zastanawia mnie czy fakt, że miałam jako płód taką mutację nie oznacza, że moje dziecko może mieć podobną nie na stopie lecz na rączce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Mam syndaktylię dwóch stóp 2 i 3 palec jestem w wieku 34 lat czy śą jakis szanse na zabieg **- zgłoś się na wizytę do kliniki Celsus w Poznaniu do prof. Romanowskiego .Lekarz to obejrzy i powie co dalej (zapłacisz za wizytę prywatną). O efekt końcowy się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozdzieleniu 2 i 3 palca u lewej stopy. Zabieg wykonano w marcu w prywatnej klinice, cena 1600zł,efekt bardzo dobry, trochę ciemny przeszczep skóry ale kwestia czasu a będzie ok. Zimą wybieram się na 2 zabieg. Aż tak mocno nie bolało, najgorsza była pierwsza noc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam syndaktylię 4 i 5 palca i nic nie płaciłam. Wystarczy wybrać sie do ortopedy i on daje skierowanie do szpitala. Mam tylko lekkie blizny po szwach ale nie widać jakbym kiedyś miała złączone palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam,mam córkę 10 letnią i ma w obu stopach zrośnięty 2i3 do połowy palec. 30 marca mamy pierwszy zabieg i zaczynam się bać bo lekarz mi powiedział że będzie miała robiony przeszczep z pachwiny ale słyszałam że później ma się noge w gipsie,czy to prawda? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mój syn urodził się z palcozrostem 3 i 4 palca w obu dłoniach.mały ma teraz ponad półtora roku. za tydzień jedziemy do gdańska na operację. jak na razie nie wiemy nic.czy to jest refundowane? jak długo będziemy w szpitalu? czy ręce po operacji są w gipsie? pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogłabym dostać zdjęcia na priv.jak wyglądają palce po operacyjnym rozdzieleniu oraz informacje jak taki zabieg wyglądał?Mam miesięcznego synka,który urodził się z syndaktylią 2 i 3 paluszka w lewej stópce.Byłam na konsultacji u jednego lekarza i o stwierdził,żeby tego nie ruszać.Mam mieszane odczucia i nie wiem co robić,stąd też moja prośba bo na razie szukam informacji.Dodam,że jest to zrost całkowity i mam wrażenie,że jeden paluszek *ciągnie*ten drugi w swoją stronę.Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×