Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mycie rany po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Karola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój brat miał wycięty wyrostek, nie był rozlany i niby było wszystko ok, po czterech dobach został wypisany do domu, bolał go brzuch ale tak niby miało być. Po dwóch dniach w domu ból się nasilał i wystąpiła gorączka 37,2 zgłosiliśmy się do lekarza a było to już 7 dni więc powinien mieć zdjęte szwy. Lekarz chirurg skierował do szpitala okazało się że jest ropień podskórny, dodam z boku rany przez szew nic nie wyciekało, otworzono ranę i miało się samo oczyszczać i tak tydzień czasu i ciągle jest ropa. Co najciekawsze to jeden z lekarzy kazał bratu przy kąpieli wyciągnąć te wszystkie waciki i wodą prysznicem umyć te otwarta ranę! co mnie przeraziło (może niesłusznie) W związku z tym pytanie czy to tak długo się oczyszcza???, czy można to jakoś przyśpieszyć jakieś leki , zastrzyki i czy ta woda przypadkiem nie pogorszyła sprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety taki stan może długo trwać, nawet kilka tygodni i bardzo powoli się goi. Jest bardzo wiele metod i leków, które stosuje się w tym przypadku. Głownie stosowane są antybiotyki, leki przeciwzapalne, środki odkażające. Woda z mydłem to bardzo dobre rozwiązanie i nie należy się jej obawiać. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami chirurgicznymi, a rana na pewno się wygoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×