Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniaki watroby - do jakiego lekarza się udać?


Gość Mariola z Brzezin

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam naczyniaki cztery juz kilka lat usunięty woreczek żółciowy z polipani i cały czas odczówam dolegliwosci po prawej stronie a lekarze mówią że to nic grożnego nie wiem co dalej do jakiego lekarza się udać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 32 lata na usg wykryto naczyniaka wątroby 2 cm idę na tomografię odczuwam ból po prawej stronie często wymiotuję jest mi słabo i od roku mam niedokrwistość lekarz mówi że to nic strasznego ale ja się boję! Proszę o porade co mam dalej w tej sprawie robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naczyniaki watroby, po raz pierwszy stwierdzone na badaniu USG 4 lata temu, zrobilam AFP, C19-9, TK , bylam u profesora transplantologii i teraz po prostu musze pilnowac odpowiedniej diety i kontrolowac,przynajmniej raz do roku robie USG i badanie krwi, wyniki sa zawsze w normie.Za pierwszym razem najadlam sie strachu,ale zyje i pewnie jeszcze nie raz bede cierpla ze strachu , przynajmniej zawsze przy badaniach kontrolnych.Ale trzeba zyc dalej i nie dopuszczac mysli ze sie zeźli i bedzie ok :) Mialam odruch wymiotny jak tylko dowiedzialam sie ze to rak,nie moglam patrzec na jedzenie i schudlam w ciagu 4 dni 3 kg.Teraz wiem ,ze to moja psychika tak zadzialala. Jak przekonalam sie ze jest ok i wyniki dobre odrazu znowu zaczelam jesc i juz mi nic nie bylo . Powodzenia i wiecej optymizmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy naczyniaku wątroby jest zalecana jakas specjalna dieta? co znaczy duzy naczyniak? mój ma 6cm , czy to jest duzy naczyniak? czy naczyniaki moga zesłosliwieć? wyjezdzam do pracy za granice i chciałabym wiedzieć czy cos mi moze grozić? czy taki navzyniak może pęknąć? a może lepiej go operować przed wyjazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 37 lat.Bardzo proszę o informację na temat leczenia naczyniaków, dodatkowych kontrolnych badań oraz rokowaniu. 1. Usg 2006r. brak naczyniaków na wątrobie - wszystkie narządy bez zmian. 2. Usg 2009r. prawdopodobnie naczyniak na wątrobie 26mm. - inne narządy w porządku. 3. TK 2009r. - zmiana 22mm. Sugeruje naczyniaka na wątrobie i torbiele na nerce. Pozostałe narządy bez zmian. 4. Usg -2011 r - zmiana ogniskowa 38x29mm oraz gruczoł krokowy niejednorodny z drobnymi zwłóknieniami. - zalecone MR wątroby. 5. MR wątroby 2011r. - W tylnej części prawego płata wątroby obszar o wymiarach 34X24mm o sygnale i wzmocnieniu kontrastowym typowym dla naczyniaka. Drobne ogniska o podobnych cechach zlokalizowane w sąsiedztwie zmiany podtorebkowo śr. 6mm oraz w centralnej części prawego płata (seg.5/8) śr. 9mm. Drogi żółciowe i naczynia wrotne nieposzerzone. Co to znaczy podtorebkowo? 6. Wszystkie badania w normie - morfologia, próby wątrobowe, profil lipidowy, układ krzepnięcia, OB, CRP, HBsAG, HcV. Markery: CEA 0,85ng/ml, AFP 8,32ng/ml, przeciwciała anty Hbs 0,00mIU/ml. Czy marker AFP jest w normie?- czy jestem zagrożony rakiem wątroby? Skąd się biorą naczyniaki. Obawiam się, że będzie ich więcej i będą zwiększać swoje wymiary (co widać po badaniach). Czy takie zmiany złośliwieją?. Martwię się i bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, robiłem w w lipcu 2010 r, wyszło mi ze mam kamien na prawej nerce 5mm, pózniej zrobiłem badanie usg , w lipcu 2011r. dalej jest ten kamyk w prawej nerce plus dwa naczynniaki jeden w 6 segmecie watroby i jeden w 7 segmecie watroby .o srednicach 11mm..rece opadły .zaczołem na internecie szukac informacji znalazłem ze na naczynniaka moze pomóc OSTROPEST PLAMISTY . zakupiłem i codziennie jadłem REGULARNIE 3 razy dziennie po 1 łyżeczce zmielonego ostropestu .piłem tez wode jan i wode zuber(.mysle przeciez nie zaszkodzi . ) i po 4 miesiacach dopadł mnie w prawym boku bardzo bardzo duzy ból .wiec na badanie na usg , i sie okazało że kamyka na nerce sie pozbyłem i jeden naczynniak z segmentu 7 znikną . niewim co pomogło ale spróbowac przecież nie zaszkodzi dalej bede zajadał ten ostropest musze sie jeszcze pozbyc jednego naczynniaka .pozdrawiam . i życze duzo zdrowia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×