Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona bilirubina całkowita a żółtaczka


Gość Ewunia 89???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewunia 89???

Witam! mam problem ponieważ jest u mnie podejrzanie żółtaczki. Wynik morfologii: leukocyty-7,9* erytrocyty- 5,04* hemoglobina-14,5* hematokryt-44,5* MCV-88,3* MCH-28,8* MCHC-32,6* płytki krwi-215* limfocyty- 27,2* inne(eobazomono)-11,2* neutrocyty- 61,6* limfocyty-2,1* inne (eobazomino- 0.9tys)* neutrocyty- 4,9 tys.* RDW 12,8* PDW 13,6* MPV -10,8* P-LCR- 31,4 biochemia: AspAT- 20,8 U/l AIAT 23,5 U/l BILIRUBINA CAŁKOWITA 3,55mg/dl BADANIE OGÓLNE MOCZU: kolor-żółty przezroczystość-lekko mętny ciężar właśćiwy- 1,020 ph 6,0 leukocyty + azotyny nieobecne białko nieobecne glukoza nieobecne ketony nieobecne urobilinogen nieobecny bilirubina nieobecna erytrocyty nieobecne osad moczu: nabłonki płaskie- 3-8wpw leukocyty- 10-20wpw bakterie- poj. Moje pytanie dotyczy tego czy na podstawie znacznie podwyższonej bilirubiny całkowitej można jednoznacznie stwierdzić czy jestem chora na żółtaczkę????? Jeśli nie to co może być przyczyną podwyższenia bilirubiny skoro inne wartości krwi są w normie?Czy kobieta będąca chorą na żółtaczkę może planować zajście w ciążę i czy ten stan może niekorzystnie wpłynąć ma zdrowie matki i rozwój płodu???Jeśli jestem chora na żółtaczkę to jak mam postępować by nie zagrażać innym w domu jak i w pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno poziom bilirubiny jest podwyższony. Jednak bez dodatkowych badań trudno ustalić dokładną przyczynę. Może to być z dużym prawdopodobieństwem żółtaczka mechaniczna, spowodowana kamicą przewodów żółciowych, żółtaczką miąższową. Najpierw należy wykryć dokładną przyczynę takiego stanu, dopiero w następnej kolejności myśleć o ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Od trzech tygodni boli mnie głowa i oczy. Ból oczu jest ogromny. ogólnie czuję się osłabiona, Zrobiłam badania morfologiczne, wątrobowe, okazało się , że mam trzykrotnie podwyższony wynik wątrobowy gamma ggtp - 134. Pozostałe są w normie. oczekuję jeszcze na badanie usg. brzucha( brzuch mnie nie boli) Byłam u okulisty, badania wykazały, że jest ok. Czy bóle zwłaszcza oczu mogą mieć coś wspólnego z wątrobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×