Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie kątnicy


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem rozpoczal sie ok miesiac temu, kiedy to po kazdym posilku odczuwalam bol w prawym dole brzucha tak jakby sie cos wiercilo na kazdy kes ktory polykam.W miedzyczasie mialam zaparcia i gazy, wkoncu ktoregos dnia (tego dnia wzielam leki przeciwgazowe)po posilku bol sie nasilil i dostalam co klikuminutowych skurczy nad pepkiem, do wieczora bolal mnie juz caly brzuch, nie moglam sie poruszyc.Skurcze w srodku brzucha ustapily po no-spie a bol zlokalizowal sie w prawy dole biodrowym.Od tamtej pory jestem na diecie, a brzuch mam caly czas wydety i odczuwam bol non stop! zwlaszcza pod wplywem nacisku (prawa strona).Zdarzylo mi sie omdlenie a po ocknieciu silny bol brzucha i upragniona wizyta w wc.Poczatkowo lekarz wykluczyl wysrostek ze wzgledu na niska liczbe leukocytow (dodam ze ponad miesiac temu mialam narkoze i artroskopie kolana, zazywalam refastin) i brak innych objawow - brak goraczki i wymiotow.Usg jamy brzusznej wykazalo:katnica z odcinkowo pogrubiala, hypoechogeniczna sciana do 7 mm, w jej otoczeniu widoczne powiekszone wezly chlonne o charakterze odczynowym, obraz jak w stanie zapalnym.Usg ginekologiczne w normie.Po rozpoczeciu kuracji antybiotykowej:augmentin i metronidazol.Oprocz niskich leukocytow (3.1 przy normie 4 do 10), badania krwi wykazaly obnizone neutrofile i podwyzszone OB oraz bakterie helicobacter pylori - kilka tygodni wstecz mialam uporczywe piekace bole w mostku.Test na krew utajona w kale i pasozyty negatywny.Bardzo prosze o porade co dalej robic bo lekarze odsylaja mnie jeden do drugiego, nie chca wykonac kolonoskopii ze wzgledu na podejrzenie wyrostka, a leki ktore zazywam przepisano mi na wrzody a nie na jelita.Na co moga wskazywac moje objawy??? nie dokonczylam jednego zdania...ze po rozpoczeciu kuracji antybiotykowej pojawily sie biegunki (3 dni obecnie) ??dziekuje z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli wystąpił biegunka związana ze stosowanym antybiotykiem należy ponownie udać się do lekarza, który go przepisał i zgłosić problem. Może to być biegunka poantybiotykowa, szczególnie jeśli stolec podbarwiony jest na zielono. W Pani przypadku w tym stanie nie jesr wskazane wykonywanie kolonoskopii. Nie można wykluczyć u Pani zmian zapalnych o typie nieswoistego zapalenia jelit, czyli choroby Leśniowskiego-Crohna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×