Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielki w wątrobie po orchidectomii


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.17.02.2010.miałem operacje orchidectomia sin. W dniu dzisiejszym odebrałem TK jamy brzusznej,niestety nie wiele rozumiem z opisu. Konsultacje z moim lekarzem mam dopiero za dwa tygodnie,jestem trochę przerażony perspektywą czekania w stresie na wyjaśnienie opisu w/w badania.Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź. Opis:TK jamy brzusznej i miednicy małej. Wątroba niepowiększona, z torbielką 4mm w seg.6 i słabo wyodrębniającym się ogniskiem hypodensyjnymy śr.około 5mm na granicy seg.5 i 6 - obraz niejednoznaczny do konfrontacji z badaniem USG. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny,bez widocznych złogów. Śledziona niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Trzustka prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych. Nadnercza obustronnie prawidłowego kształtu i wielkości, bez zmian ogniskowych. Nerki o typowej lokalizacji i wielkości, bez złogów i zmian ogniskowych. Pęcherz moczowy o gładkich zarysach ścian. Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdzono. Węzły chłonne w obszarze badania - węzeł portokawalny 25x7mm, przyaortalne lewe do 11mm, udowy wspólny lewy 12x9mm, pachwiony lewy 10mm, udowy wspólny prawy 12x7mm, pachwiony prawy 9mm. Struktury kostne obięte badaniem bez zmian podejrzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zmiany w wątrobie są najprawdopodobniej torbielkami, czyli zmianami łagodnymi. Należy jednak obraz zweryfikować jeszcze w usg. W przypadku powiększonych węzłów chłonnych to należy się zastanowić jakie mogą być tego przyczyny, czyli wykonać dalszą diagnostykę już pod okiem lekarzy. Rozumiem, że jądro zostało usunięte z podowu nowotworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×