Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szwy przy operacji laparoskopowej żylaków powrózka nasiennego


Gość Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kajetan

2 dni temu miałem operację metodą lalaroskopową na żylaki powrózka nasiennego (lewostronne) i nie wiem daczego szwy mam założone po prawej stronie (w dolnej okolicy brzucha) i w okolicy pępka a nie po lewej stronie. Nie miałem okazji zapytać chirurga bo jak się obudziłem po operacji to nie czułem po której stronie jest nacięcie. W domu to dopiero odkryłem a do kolejnej wizyty zostały mi jeszcze 2 tygodnie. A pytanie to nie daje mi spokoju. Bardzo proszę o odpowiedź. Jeżei mój poprzedni post nie zniknął jednak to przepraszam za powtarzanie się. Pozdrawiam, Kajetan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To typowe, że w przypadku żylaków powózka nasiennego zakłada się troakary (czyli wpusty, przez które wprowadza się narzędzia) po przeciwnej stronie do schodzenia. Narzędzia są długie, więc umiejscowienie ich w miejscu schorzenia utrudniałoby operatywę. W okolicy pępka wprowadza się kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kajetan

Witam ponownie. Mam kolejny problem. Po kilku dniach od zabiegu (lapatoskopowe usówanie żylaków powrózka nasiennego lewostronne) pojawił się kłujący ból po lewej stronie (z tego co się orientuję to dokładnie w miejscu w którym zostały założone troakaty na żyłę). Jakoże wcześniej nie pojawiał się taki ból to zastanawiam się czy to normane (tzn ból podobny jest mi znany sprzed operacji). Odczuwam także lekki dyskomfort w lewym jądrze. Ps. bardzo się cieszę, że istnieje taki serwis bo naprawdę dużo można się tu dowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×