Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe odbijanie, ból w mostku, skurcze i ataki bólowe


Gość Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Od wielu lat mam kłopoty żołądkowe, wyniki były różne w odstępach badań na 10 lat - wrzode plus bakterie, nieżyt żołądka dno i trzon,a ostatnio refluks. Ogólnie brzuch mnie boli non stop z róznym nasileniem, skurcze i roskurcze, ale najbardziej boli w mostku bardziej po lewej stronie. Wystarczy że napiję się szkalnke soku i natychmiast mnie pobolewa cała lewa strona klatki. Podczas przełykania pokarmów często czuję dyskonfort w tej częśCi I jakby pokarm zatrzymywał się w przełyku.Od lat mam zgage, chrypke, ulewanie się z żoładka podczas pochylania, bardzo dużo produktów mi szkodzi np. po kiełbasie natychmiast tylko połknę i się odbija. Miałem kiedyś taki przypadek że po zjedzeniu troche kapusty kiszonej położyłem się na drzemke popołudniową to jak wstałem to padłem na podłogę taki miałem atak w okolicy mostka i nie mogłem oddechu złapać. Też jak siedze z mocnym przykurczeniem brzucha to odrazu mnie wszystko boli, a jak wstane to bół promieniujący na cały układ pokarmowy. Zaznacze że natychmiast po jedzenie są odbijania i jakby żołądek chciał mi wszystko wyżucić z powrotem wszystko, skurcze takie mam z podnoszeniem zawartosci żołądka ale nie wymiotuję nigdy. Ciężko się z tym funkcjonuje, tym bardziej że niegdy nie wiadomo kiedy coś mi się w żoładku poprzewraca i złapie mnie rozwolnienie tak nagle w jednej chwili i trzeba szukac toalety szybko. Nie wiem ale chyba sobie zrobię badanie rtg z kontarstem głową w dół czy to dobry pomysł. Pozdrawiam i dziekuję za fachową odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Proponuję jesc b. powoli z zamkniętymi ustami (aby nie polykac powietrza) 2. proszę sprobowac leczenia olejem z rokitnika syberyjskiego ( tylko z Oleofarmu) 3 razy dziennie po 30 kropli na suchy kawałek chleba przed jedzeniem Mnie pomoglo.Po tygodniu odczulam juz ulgę po 3 m-cach byłam wyleczona Zalecil mi to lekarz pierwszego kontaktu ( b.madry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam dopisac, że w ubieglym tygodniu przeczytalam w internecie przepis na podreperowanie przewodu pokarmowego, autorem jest p.Tombak : 150 gr masla topionego pomieszac z 3 czubatymi lyzkami sproszkowanego korzenia imbiru i zazywać codziennie na czczo zaczynając od pół łyczeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem z mega zgagą ,czy ide czy stoje czy leże odczuwam bardzo mocne pieczenie w klatce piersiowej,podczas picia ciepłych napojów i jedzenia czuje jedno miejsce przy wlocie do żołądka ból na wysokości mostka ból jest tak mocny że nie idzie normalnie funkcjonować mam takie odczucie jakby kwasy zoładkowe wylewały si ez powrotem do dróg pokarmowych ,często mi się odbija leżąc muszę wstac aby mi przeszło juz jestem wykonczony tym problemem proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam podobnie ale od jakiegoś czasu stosuje lekową kuracje 2 miesiące i przerwa do pierwszej objawy i ponownie 2 miesiące stosowania co dziennego lek na recepte 40 mg controlog objawy ustepuja ale gorzej dietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×