Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe aktywne zapalenie jelita z eozynofilią


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mojego narzeczonego od ponad 2 lat dręczą okropne bóle brzucha i biegunki. Od kilku miesięcy bez 1 dnia przerwy. Ostatnio po kolonoskopii otrzymaliśmy takie wyniki: Opis kolonoskopii: Per rectum &#8211* bzm. Endoskop założono do kątnicy a następnie przez nie zmienioną zastawkę krętniczo-kątniczą do ileum terminale na głębokość ok 10 cm. W całym ocenianym odcinku ileum śluzówka z drobnymi wybroczynami, z pogrubianymi fałdami, pseudopolipami wielkości do 3-4 mm i szczelinowatymi owrzodzeniami wielkości 1x3 mm (wycinek nr 1). Światło ileum nieznacznie zwężone przez zmiany zapalne, pozbawione czynności skurczowej. Na dnie kątnicy przerost grudek chłonnych (wycinki nr 2). Poza tym w jelicie grubym śluzówka jelita gładka, lśniąca z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. Pobrano wycinki z niezmienionej odbytnicy (nr 3). Przygotowanie jelita dobre. Z badania wycinków: Rozpoznanie patamorfologiczne: 1. Ileum terminale Enteritis chronica activa cum eosinophilia. Laesio gravis. 2. Kątnica,i 3.Odbytnica Colitic chronica indeterminata. Dodatkowo pisze, że materiał pobrano powierzchownie. Czyli że coś źle zrobiono? Rok temu miał gastroskopie i wyszło, że ma zaczerwienione ścianki żołądka. Dostał bioprazol po którym było jeszcze gorzej. Obecnie lekarz przepisał mu asamax 500 3 razy po 2 tabletki na dzień. Po tygodniu brania ból nie ustępuje. Wcześniej brał sulfasalazin, kreon, tribux i też bez efektu. Morfologia wychodzi kiepska - prawie wszystko poza normą. Żelazo od roku waha się na poziomie 22-44. CRP zawsze ok 50. Czytałam trochę o eozynofilowym zapaleniu jelita cienkiego, że to może być efektem pasozytów, czy alergii pokarmowej, że trzeba zrobić testy, że leczy się to sterydami. Objawy bardzo pasują do tej choroby. Tylko lekarz jakby nie zwrócił na to uwagi. Lekarz przeprowadzający kolonoskopię wspomniaj też o jakiejś bakterii, na którą robi się badanie z krwii, niestety z tego stresu nie zapamiętałam nazwy. Lekarz prowadzący nie dał żadnego skierowania na takie badanie. Nie wiem teraz co robić, na wizyte mamy się zgłosić po miesiącu. Może ktoś z Państwa mógłby mi poradzić czy zaufać temu lekarzowi, brać dalej ten asamax i czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×