Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wgniecenie w czaszce po uderzeniu


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 17 lat temu zostałam uderzona w bok czaszki kawałkiem cegłówki. Nie byłam z tym u lekarza, ale od 17 lat mam wgniecioną czaszkę. Na początku wgniecenie to rozprzestrzeniło się po dalszej części głowy. Od jakiś 10 lat nic już się nie pogłębia i mam taką jakby nie równą tą czaszkę. Przez ten okres nie miałam żadnych dodatkowych objawów. Nie wiem, czy jest sen nadal się tym martwić, czy może już zapomnieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam również wgniecenie w czaszce po uderzeniu , początkowo było pęknięcie bez żadnych oznak wizualnych , natomiast po kolejnym wypadku jest wgniecenie na środku czoła około 2 na 3 cm , nie mam problemów z oddychaniem czyli jak lekarz powiedział zatoki nie zostały znacznie uszkodzone, natomiast wszystkie zaburzenia neurologiczne ,ustabilizowały się . czy powinienem sie martwic i wykonać dodatkowo rezonans kom . lub tomograf , jakie następstwa lub powikłania mogą wystąpić , proszę bardzo o pomoc i przybliżenie następstw . dodam tylko że wykonany był rentgen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem wypadek na budowie spadłem z 3 metrów i czaszka miałem złamaną w czterech miejscach bez żadnych wgnieceń. Ja mam kolegę który ze 15 czy 20 lat temu też coś sobie z głową zrobił i teraz ma powikłania chyba z czuciem, radze jak najszybciej się udać się do neurologa i prosić o skierowanie na tomograf, możliwe że macie krwiaki ja też miałem ale małe i w szpitalu od leków się wchłonęły, jedynie co to szumi mi trochę w uchu ale to od złamanej kości skroniowej ale to może przejść. Więc szanujcie zdrowie bo macie jedno a po badaniach będziecie wszystko wiedzieć. Jak jest mały krwiak to jest jak tykająca bomba w głowie, za ileś lat może się powiększyć i naciskać np. na korę mózgową i dokonać nie odwracalnych zmian, kolega też miał jakieś pół roku temu wgniecenie czaszki, był operowany i lekarze powiedzieli mu że miał 2 krwiaki jeden stary z około roku wcześniej a drugi to ten po wypadku i teraz ma słabszy smak i węch, bo widać że mu uszkodził cześć mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Torche się martwie mam od jakiegoś roku nie równą czaszkę z lewej strony, uderzyłem się i powstał guz tak zostało do dziś wypuchlenie, a do tego teraz mam z lewej strony szum w uchu, co robić byłem u lekarza powiedział że nie mam tego rozdrapywać żeby nie wynaleść coś złego, ale bardzo się martwie co zrobić gdzie się udać czy po uderzeniu może powstać guz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×