Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę dziś do Państwa o poradę, nie tak dawno byłem kierowany na zabieg usunięcia żylaków lewego powrózka nasiennego, zabieg się nie odbył z uwagi na brak limitów szpitala do którego byłem kierowany. Dosłownie już za kilka dni czeka mnie wyznaczony termin a jest nim 1.03.2010. Metoda jaką wybrałem jest **laparoskopia** Z tego co powiedział mi lekarz i z opinii które znalazłem w internecie wynika że* żylaki te operuję się gdy -odczuwalny jest dyskomfort wynikający z ich posiadania - uciskanie jądra przez żylaki (przepływ krwi) -zapobieganie impotencji Mam 21 lat, i problem zaczął się niespełna pół roku temu... Zbyt często nie narzekam na ból, jest to jedynie pobolewanie od czasu do czasu, jeżeli zmarzną w nogi i np.wypiję piwo,dwa... wtedy odczuwam dyskomfort w okolicy lewego jądra. Żylaki może nie są aż tak widoczne... po kąpieli owszem są. Obecnie jestem osobą bezrobotną, poszukującą pracy a żylaki specjalnie nie przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu. Nie wiem jak to się przełoży gdy pójdę do pracy (fizycznej) Proszę Was o doradzenie mi co mam zrobić, nigdy nie byłem operowany i boję się tego jak ognia, z drugiej strony **co się odwlecze to nie uciecze** chyba mnie to nie minie? jedynym wyjściem pozbycia się żylaków jest właśnie leczenie operacyjne i jeśli tego nie zrobię teraz to w przeszłości będę zmuszony poddać się operacji. Co mam zrobić iść w poniedziałek na operacje czy nie? Liczę na Wasze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Decyzja oczywiście należy do Pana, nikt inny nie może jej podjąć za Pana. Fatycznie operacja kiedyś będzie musiała nastąpić. W przypadku pracy fizycznej dolegliwości i wygląd moszny może ulec pogorszeniu. Poza tym ciągły zastój krwi w jądrach powoduje przegrzewanie się jąder i związane z tym ryzyko zaburzenia jakości nasienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam ponownie! Poszedłem na operacje żylaków o których pisałem wyżej.. operacja odbyła się we środę a dziś (czwartek) zostałem wypisany do domu... nie wiem czy taka jest procedura przy takich zabiegach ale czy nie jest to zbyt szybko? mam założone 3 opatrunki w dolnej części brzucha, ból dokucza mi dość często, lekarz przypisał mi receptę (lek przeciwbólowy) na usunięcie szwów mam się zgłosić w najbliższy wtorek. Martwi mnie jedynie fakt że zacząłem odczuwać ból lewego jądra na którym miałem żylaki, jest ono nieco niżej położone i większe od prawego. Skóra po prawej stronie jądra jest nieco wiotka a po lewej trochę napięta, bardzo się tego boję że coś nie udało... Proszę o kilka słów opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×