Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lesio hepabs a rak wątroby wielokomórkowy


Gość Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek

Witam serdecznie. Zacznę może od początku.. Jestem facetem w wieku 28 lat. Wzrost 190 waga 110. W wieku 13 lat chorowałem na żółtaczkę pokarrmówkę. Po leczeniu szpitalnym opieka w przychodni chorób zakaźnych przez 1,5 roku, wszystko wydaje mi się było ok. W wieku 18-24 lat intensywnie spożywałem alkohol. Lecz gdy jednego dnia wypiłem drugiego dnia bolała mnie wątroba, ból uśmieżałem sylimarolem i nagrzewaniem wątroby termoforem. Po kilku godzinach ból ustawał. Choć już później po kilku miesiącach takiego usmieżania bólu sylimarol i termofor nie pomagał. Zauważyłem kiedyś że na taki ból doskonały jest alkohol, i kiedy zaczynała mnei wątroba boleć to poprostu piłem mocne trunki i chyba w ten sposób poniekąd się znieczulałem. Niestety do czasu... I ta metoda uśmieżania bólu się z czasem wyczerpała. Kiedyś byłem u dentysty i na ból zęba przepisał mi Ketonal 100 na recepte, silny środek przeciwbólowy. Więc kiedy mnie ta wątroba bolała już w ostateczności brałem sobie ten ketonal i pomagał. Niestety atak bólu przeszedł ale następnego dnia czy już w następnych dniach czułem-czuję wątrobę, nie boli mnie ale jakoś tak dziwnie mnie kłuje. Postanowiłem zrobić badania i tak: 04.2009 ----- ALT-85 AST-43 BILIRUBINA 2,33 Dieta wątrobowa Livit 1x1 Spasmolina 2x1 i heparogen 2x1 zero alkoholu! 06.2009 ----- ALT-70 AST-35 BILURUBINA 1,2 GGTP-65 i kiedy zobaczyłem że sie polepszyło to sobie odpuściłem diete, piwko, gril.. 10.2009 ----- ALT-76 AST-38 BILURUBINA 1,2 po tych badaniach myśle sobie że w sumie to piłem, jadłem badania praktycznie taki same, to zero diety, umiarkowania w piciu itd... no to chyba już dobrze 02.2010 ------ wątroba boli mnie coraz bardziej, coraz częściej ketonal wybrałem sie na badania i ALT-130 AST-50 BILURUBINA 1,0 Od 3 dni jestem na diecie wątrobowej i nie wiem co mam brać czy heparogen czy essentiale? Mam takie dziwne godziny pracy że ciężko jest mi w mniej więcej równych odstępach czasowych stosować essentiale 3 razy dziennie w czasie posiłków. O 4 rano jem śniadanie o 12 jakąś kanapkę a o 16tej obiadokolacje. o 20 chodzę spać. Teraz pytanie: 1.czy ten essentiale moge stosować 2x2 czy jakaś inne dawkowanie byłoby dla mnei lepsze? 2. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do gastrologa w rozpoznaniu napisał(nei wiem czy dobrze rozczytam) Lesio hepabs. Co to jest Lesio hepabs?? czy to jest rak wątroby wielokomórkowy czy może co innego? Jeśli tak to co to oznacza? Robiłem pół roku temu usg wątroby i wszystko w usg w porządku prócz *Nieco wzmożona echogeniczność* Doczytałem że to może być wina obtłuszczenia wątroby ale nie koniecznie.. I druga sprawa mój ojciec w wieku 43 lat umarł na marskość wątroby, fakt on nie stronił od alkoholu ale może jakieś powiązania genetyczne są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czy ten essentiale moge stosować 2x2 czy jakaś inne dawkowanie byłoby dla mnei lepsze? - można stosować na początku przez miesiąc 2x2 potem 2x1 2. Co to jest Lesio hepabs?? czy to jest rak wątroby wielokomórkowy czy może co innego? Jeśli tak to co to oznacza? - chodzi zapewne o Lesio hepatis czyli po polsku uszkodzenie wątroby, to po prostu uszkodzenie komórek wątrobowych na podłożu różnych czynników np. diety czy też alkoholu, to nie rak - najlepiej, aby w tej sprawie skonsultować się z hapatologiem, to prawdopodobnie początkowe stadium marskości wątroby, radzę przestrzegać całkowicie abstynencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Tak chciałem jeszcze dopytać czy niewielki wysiłek fizyczny mianowicie 2 razy w tygodniu basen po 45min i SAUNA jest w moim przypadku zakazane, dozwolone czy wręcz nakazane. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×