Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozdzielenie zrośniętych palców (palcozrost)


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moi synowie (blizniaki) urodzili się ponad 2 miesiące przed wcześnie, i właśnie jeden z nich *Filip* ma w lewej rączcę zrośniete paluszki, mianowicie 2 i 3. Chłopcy obecnie mają 1 rok i 2 miesiące i w tym rzecz że niepokoi mnie mnie iż w ten poniedziałek Filip ma mieć operacyjnie je rozdzielane oraz w miejsce braku skóry ma mieć ją przeszczepioną. Czy wie ktoś czytają operacja jest bezpieczna u takich dzieci i jakie ewentualnie mogą być potem powikłania? Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? Proszę o podzielenie się wiedzą i wszelkimi informacjami w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg zrośniętych paluszków wykonajmy jak najszybciej aby zaoszczędzić dzieciom kompleksów w przyszłości Moja mam tego nie zrobiła z obawy o moje zdrowie I miałam do niej ogromny żal.Niestety dzieci w wieku szkolnym często naśmiewają się z niedoskonałości innych tym bardziej że często wychodzimy na basen, . Cały czas marzyłam o tym zabiegu.Najważniejsza sprawa to znalezienie dobrego chirurga plastyka , polecam szpital Latros w Warszawie ul Wojskowa 13.Bardzo dobrzy specjaliści i przemiła opieka.Koszt ok 5.000.POLECAM dr Jasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w rodzinie dziadek miał zrosniete palce u stóp (2i3) moja mama odziedziczyła po nim tą wyjątkowość, ja również. Jestem 27 letnia kobieta, matka (synek nie odziedziczył wady) ja jednak nie podejmuje się operacji, jestem do nich przyzwyczajona, akceptuje moje palce, wręcz traktuje je jako atut, zawdzięczam im obok innych znamion swoją wyjatkowosc, a w towarzystwie również robią furorę :))) jedyna najgorsza rzecz której nie znoszę to uderzenie pomiedzy nie przez nogę od krzesła lub stolika, kto ma zrosniete ten zrozumie *)ps. Też wierze ze pomagaja w pływaniu, pozdrawiam wszystkich :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×