Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie kaletki maziowej kolana


Gość Zdzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdzisław

Witam. Zdzisław 49l. Mój problem dotyczy przewlekłego stanu zapalnego kaletki maziowej umiejscowionej na rzepce kolana. Z problemem borykam się od przeszło dwóch lat. Nie było żadnych urazów, prześwietlenie RTG nie wykazało żadnych zmian. Odwiedziłem już cztery poradnie ortopedyczne, bo każda kolejna rozkładała ręce. Kilka blokad sterydowych, ostatnia dzisiaj z leku DIPROFOS. Płyn o barwie cytrynowej zbiera się zaraz po kolejnej wizycie i jest go - 6ml po siedmiu dniach. Pojawiły się zwyrodnienia kości. Wygląda to tak, jakbym miał pod skórą na kolanie spłaszczony kapsel i do tego jakieś luźne *groszki*. Na moja prośbę o interwencję chirurgiczną, lekarz odpowiada,że jeszcze jest czas. (poradnia przyszpitalna Szpitala Wojskowego). Proszę o podpowiedz jakie może być dalsze leczenie. A może trzeba znów zmienić poradnię?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny przypadek, trafiłam w olsztynie na usg do M Bienieckiego. Dokładnie obejrzał *problem * na usg i stwierdził, ze musi miec pewnośc czy zbieranie się tego płynu nie ma podłoża reumatologicznego. Okazało się że w drugim kolanie tez zbiera sie płyn :( Musze wiec sprawdzić to u reumatologa, a potem ewentualnie będe to sciagać pod kontrolą usg. Jesli okaże się że płyn wycieka z torebki stawowej, czyli jest pęknięcie - którego teraz nie widac, wtedy nalezy zoperować torebke stawową kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×