Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ola

Drobne torbiele w piersi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ola
W dniu dzisiejszym byłam na kontrolnym USG piersi. ponieważ wyczułam guzka w prawej piersi. Jestem po 3 zabiegach podczas których miałam usuwane guzki (dysplazja). Dziś podczas badania lekarz specjalista radiodiagnostyki w opisie napisał tak : * Obie piersi o budowie gruczołowej z cechami dysplazji. W sutku prawym w miejscu wyczuwalnego zgrubienia na pograniczu głównych kwadratów widoczne jest wyspa tkanki gruczołowej z drobnymi torbielami w skupieniu, o wym. 5mm, 6,3mm, 3,8mm. * Bardzo proszę o podpowiedź czy powinnam się martwić, byłam na USG 5 miesięcy temu i tego nie było. Co powinnam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Można wykonać kontrolne USG sutka za około 6 miesięcy. W razie powiększania się zmiany rozważyć wykonanie biopsji cienkoigłowej celem diagnostyki i dodatkowo leczenia torbieli przez ich opróżnienie. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć lekarz, który kierował Panią na badanie USG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BreastActives
Przede wszystkim konsultacja z lekarzem,ale ja zrobiłabym biopsje cienkoigłowa,z opróżnianiem torbieli na razie nie działałabym pochopnie. Ale ostateczna decyzje podejmie lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.