Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złe samopoczucie po lewej stronie ciała pod żebrami


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Od dość długoego czasu, bo około 2-3 miesiące ciągle dopada mnie uczucie złego samopoczucia. Ciągle mnie mdli i jest mi niedobrze. To mdlenie jest po lewej stronie nadbrzusza pod żebrami. Czasem mam taki tik (ucisk, szczypanie) punktowy np w okolicy pępka, na kości żebrowej. Ten tik trwa około 2-3 sekund. Czasem kręci mi się też w głowie i czuję się tak jakbym był we śnie. Widzę również pewną zależność - jak wstanę rano tak zawsze jest mi niedobrze. Po pewnym czasie samo przechodzi i czuję się dobrze do czasu jakiegokolwiek posiłku lub napicia się nawet łyka. Wtedy od razu pojawia się to uczucie i już mnie męczy cały dzień. Czasem jak zjem dużo i napiję się alkoholu to wtedy uczucie to się nie zwiększa w nadbrzuszu tylko dochodzi takie jakby rozciąganie w dole brzucha po lewej stronie. Jak się nasila to ciągniećie w dole brzucha to czasem się zwiększa to mdlenie na górze. Z racji przebytej operacji na wgłoienie jelita 28 lat temu, w ubiegłym roku miałem kolonoksopię, podczas któej wyszło, że jelito esowate jest ufiksowane w zrostach. Zauważyłem również, że zażycie nospy zmniejsza uczucie ciągnięcia w dole brzucha oraz zmniejsza uczucie mdlenia w lewym nadbrzuszu. Również zauważyłem, że jak po śniadaniu jest mi niedobrze i pojdę do WC i oddam stolec (ale musi być on sporych rozmiarów, dużo większy niż zazwyczaj, a ten zazwyczaj ma około 20 cm długości) to wtedy to mdlenie mi przechodzi na jakiś czas. Również jeśli się czymś zajmę i nie myślę o tym to też mi przechodzi. Poniżej zamieszaczam kilka pytań jakie mnie nurtują: 1. Czy powienienem udać się do gastrooga? 2. Czy mogę mieć chorobę nowotworową żołądka lub dwunastnicy? 3. Co może powodować, że jak coś zjem lub się czegoś napiję to robi mi się niedobrze? 4. Czy od ubiegłego roku mógł się rozwinąć nowotwór na jelicie? 5. Czy narządy wewnętrzne mogą same przyrastać do otrzewnej? np przez uciskanie brzucha, albo stres. Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×