Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kamil

Żylaki powrózka nasiennego czy stan zapalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil
Około miesiąc temu zauważyłem jakby mały gózek pod jądrami na nasieniowodzie, po bliższych oględzinach stwierdziłem, że jest to zakręcony przewód. Niemal zapomniałem o tym fakcie, gdy niespełna tydzień temu cały nasieniowód się powiększył i zaczął dawać znośny, tępy bół jakby ucisku, szczególnie na pętlach. Dzień po dniu nieznacznie zaczęło mi się pogarszać, więc wczoraj udałem się do lekarza, który ledwie rzucił okiem i bez oględzin wypisał mi receptę na Hydrocortisonum Jelfa w kremie i tabletkach, twierdząc, że to zapalenie. Nie ukrywam, iż boję się skutków ubocznych tego leku, tym bardziej nie wiedząc czy lekarz zgadł dobrze. Po własnych oględzinach przypominającego spłaszczoną spiralę nasieniowodu i przeczytaniu materiałów o żylakach powrózka nasiennego na tej stronie wydaje mi się, że to jest właśnie to. Mam 22 lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To prawdopodobnie jednak stan zapalny nasieniowodu. Miejscowo stosowane glikokortykosteroidy nie powodują niebezpiecznych działań niepożądanych. Najlepiej stosować się do zaleceń lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.