Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kiedy można wykonać mammografię piersi?


Gość Wdzięczna za odpowie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wdzięczna za odpowiedź

Sześć tygodni temu miałam zabieg nacięcia i czyszczenia ropnego kaszaka przy mostku na górnej części piersi. Nie udało się usunąć torebki, zostało troszkę ropnia w tkance podskórnej. Cały czas mam stany podgorączkowe 37-37,2 st. Właśnie dziś skonczyłam brać znów antybiotyk (9 dni).Rana się już zabliźniła. Zapisałam się na kontrolną mammografię piersi, którą już mam mieć, lecz nie wiem czy już można, czy jeszcze powinnam zaczekać? Po jakim czasie po zabiegu można zrobić mammografię? I czy fakt zażywania antybiotyków do tej pory nie wpływa na wynik mammografii? Czy ze względu na przebyty niedawno zabieg ( może za świeża blizna, mammografia spłaszcza piersi w trakcie badania) i antybiotykoterapię powinnam się wstrzymać od mammografii? Jeszcze jedno nurtujące mnie zagadnienie- 3 lata temu miałam punkcję 1,8 cm torbieli (usg)- zwykła niegroźna torbiel. Nadal ją mam 2 cm torbiel. Co najpierw lepiej wykonać: punkcję torbieli, a po zagojeniu (po jakim czasie?) mammografię, czy najpierw mammografię, potem punkcję? Mam wątpliwości, czy w ogóle mammografię wykonać, ponieważ jest szkodliwa, a mi lekarz każe zrobić kontrolny rtg kl.piersiowej i 3 pobolewających zębów! Wiem, że co za dużo to nie zdrowo. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×