Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aneta

Colitis chronica i oesophagus Barrett sine metaplasia et dysplasia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta
Bardzo proszę o pomoc. Trzy tygodnie temu miałam robione badania kolonoskopię i gastroskopię. Zostały mi pobrane wycinki z przełyku gdzie w przełyk nadwypustkowym odcinku widoczna była pojedyncza nadżerka z blizną, a przy badaniu kolonoskopowym w poprzecznicy widoczny odcinek obrzękniętej błony śluzowej pokrytej licznymi nadżerkami i widoczne są podobne zmiany w zastępnicy. Otrzymałam już wyniki pobranych wycinków i napisane są po łacinie. 1) colitis chronica 2)oesophagus Barrett sine metaplasia et dysplasia Bardzo prosze o wyjaśnienie i przetłumaczenie na jezyk polski wyników. Czy grozi mi jakaś poważna choroba?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
1. Przewlekłe zapalenie jelita grubego. 2. Przełyk Barretta bez metaplazji i dysplazji. Taki stan leczy się farmakologicznie. Czyli w wyniku stanu zapalnego spowodowanego refuksem doszło do przesunięcia się granicy pomiędzy nabłonkiem płaskim przełyku a nabłonkiem żołądka na korzyść tego ostaniego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę mi tylko powiedzieć czy to znaczy, że nie grozi mi choroba nowotworowa bo tego najbardziej się boję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bartek
ile masz lat Anetko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta
Mam 27 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.