Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona amylaza


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Witam mam 25 lat kieruje się z pewnym problemem ostanim czasem odczułem w swoim organizmie pewną słabość towarzyszyły temu lekkie drgawki, niemoc, słabość, zgaga i mdłości zdarzyło się to z 3 razy postanowiłem udać się do lekarza z prośbą o skierowanie na badania typu morfologia, helicobacter pylori oraz badanie moczu (diastaza- kiedyś miałem ten wynik podwyższony jakieś 12 lat temu po kuracji w szpitalu otrzymałem wypis treści *Chłopiec lat 12 został przyjęty do kliniki z powodów bólów brzucha podwyższonych poziomów diastazy w moczu. Na podstawie wywiadów klinicznych i badań dodatkowych u dziecka rozpoznano przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy z zakażeniem helicobacter pylori oraz grzybicę przewodu pokarmowego. Obserwowane podwyższone poziomy diastazy w moczu uległy systematycznemu obniżeniu po włączeniu leczenia przeciw zapalnego...* lekarstwa jakie otrzymywałem Augumentin Metronidazol Ventrisol i ketokonzol) wyniki morfologii helicobacter pylori w tym badaniu okazały sie dobre lecz wyniki moczu amylazy są podwyższone tolerancja jest do około 650 mi przekracza 890 co może być przyczyną czy badanie na helicobacter jakie zrobiłem przez krew jest wystarczającym wynikiem jakie badania powinienem jeszcze zrobić? przed wizytą u gastrologa otrzymałem od lekarza wewnętrznego skierowanie na usg brzucha proponowała na gastroskopie czy jest to konieczne przed wizytą u gastrologa aa i jeszcze jedno kiedyś miałem obniżony cholesterol prosiłem doktor o skierowanie jeszcze na to badanie lecz nie dała się uprosić sugerując że nie ma to nic wspólnego z moimi mdłościami. Jakiej diety się trzymać do czasu wizyty u gastrologa w tym momencie przyjmuje tylko lek (gassec codziennie rano jedną tabletkę). Za odpowiedz, podpowiedz z góry dziękuję pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×