Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powtórna kolonoskopia


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. moja mama miala robiobna niedawno kolonoskopie i po badaniu powiedziala ze musi powtronie ja zrobic bo tresci z jelita nie byly dokladnie wyplukane dodam ze badanie miala robione po 12 w poludnie i dnia poprzedniego wypila zalecana dawke plynu plus saszetki potrzebnego przepratu. chcualabym sie dowiedziec czy to jest mozliwe ze jelito zostalo zle oczyszczone czy moze w czasie badanie bylo cos nie tak i teraz bedzie robione badanie powtorne dla konkretniejszego wyniku? dziekuje z gory z aodp i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety zdarza się, że mimo spełnienia wszystkich zaleceń przed badaniem jelito grube do tego badania nie zostanie przygotowane. To wcale nie oznacza, że w jelicie grubym musi tkwić jakieś ognisko patologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na silne przewlekła bóle brzucha lekarz zalecił wykonanie kolonoskopii.Niestety doszedł tylko do zagięcia esiczo-zstępniczego czyli ok.1/3 jelita.Badanie przerwano ze względu na silny ból.Esica tworzy dodatkową pętlę co powoduje wypętlanie aparatu.W badanym odcinku zmian nie stwierdzono.Pełna kolonoskopia możliwa tylko w warunkach znieczulenia ogólnego.Ale lekarz nie zalecił takiego badania.Zasugerował,żeby się nie spieszyć,że ta część zbadana jest bardzo ważna,że większość chorób się zaczyna właśnie tutaj.Przepisał Duspatalin i p.bólowe tabl.Dodam,że największe bóle są właśnie w lewej dolnej części brzucha.Było podejrzenie uchyłków esicy.Lekarz to wykluczył.Czy faktycznie powinnam zaniechać dalszej diagnozy bólu?Czy mogą tak boleć dodatkowe pętle?Dlaczego w tomografii komp.nie wykazano tego?Czy w takim wypadku jest bezpieczna kolonoskopia?Czy może inne badania na skęcone jelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam wykonaną 4 miesiące temu wogole już jestem po dwóch operacjach hemoroidów. Miałam kolonoskopię bez znieczulenia. Okazło się że jelita są nie prawidłowo oczyszczone a pilam to zgodnie wskazówkami. Następnie lekarz ujrzał polipa którego nie mógł zlapać i po kilku minutach uznała, że gdzieś schował i zakończył badanie. Dosłownie po kilku dniach zaczęłam krwawić. Do przychodni zgłosiłam lekarz obejrzał i uznał że to to z hemoroidów, Przepisał czopki, przez dwa tygodnie był spokój. A od świąt z powrotem leje się krew. Jestem osłabiona, kręci mi się głowie co robić przecież można się wykrwawić na śmierć pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×